М’ясо

Шашлики або м’ясо на грилі можна готувати з будь-чого – свинини, баранини, птиці або риби. Головне правило: обирайте лише свіже м’ясо – охолоджене, але не заморожене, адже після заморожування втрачається смак. Неодмінно зверніть увагу на свіжість продукту.  Свіже м’ясо краще замаринується та збереже більше корисних речовин.  Безумовно, приготування м’яса – процес захоплюючий, але досить трудомісткий та тривалий у часі.  Аби встояти перед фантастичним ароматом та апетитним видом м’яса, що смажиться, та заповнити паузу в очікуванні головної страви пікніка, обов’язково заплануйте легкий перекус – так час мине швидше і шлунок підготується до навантаження у вигляді смаженого м’яса.

Салати або консервовані овочі

Починати краще за все із салату або овочів (свіжих або консервованих). Будь-які салати з перероблених продуктів (наприклад з ковбасою або шинкою), так само як приправлені жирними соусами на кшталт майонезу – завжди ризик, особливо в теплу пору року. Тож краще залишити їх удома. З собою візьміть свіжі овочі – просто нарізані, або у вигляді готової суміші, заправленої рослинною олією, лимонним соком або бальзамічним оцтом.
Кислувата заправка допоможе розбудити апетит, а легка овочева їжа – позбутися відчуття надмірного насичення на самому початку пікніка.

Закуски

Розігріли апетит свіжими овочами? Можна переходити до більш ситних закусок. Прихопіть їх побільше, якщо збираєтеся грати в рухливі ігри або купатися: на природі апетит  розіграється не на жарт – від свіжого повітря, активного проведення часу їсти хочеться (й можеться!) набагато більше, ніж удома. Легше за все, звісно, взяти з собою готові закуски з найближчого магазина – чіпси або сухарики, що є особливо актуальним, якщо планується «пивний» формат.  Та краще буде замінити їх щойно приготовленими бутербродами з цільнозернового хліба або хліба з висівками з твердим сиром або сумішшю сиру із спеціями. Також можна  нафарширувати овочі (солодкий перець, маленькі кабачки або баклажани) сумішшю порубаної зелені та сиру. Варені на твердо  яйця також прекрасно підійдуть для пікніка. З готових закусок на основі тіста віддайте перевагу тим, де в начинці немає рибної або м’ясної складової – така начинка надто швидко псується без холодильника.
Задля зручності можна робити «домашні заготовки» та насолоджуватися ними, поки готується м’ясо, або взяти з собою всі інгредієнти та приготувати дружною компанією просто на місці.  
Ідеальними закусками до будь-якого шашлику стануть, наприклад, рулети з тонкого лаваша з овочами та зеленню. Овочі та прісний хліб бездоганно поєднуються як з м’ясом, так і з рибою та добре засвоюються організмом. А з салатом для начинки можна експериментувати.
Любите гостре? Просто загорніть в лаваш моркву по-корейському.  Ще смачнішою така закуска буде, якщо  до моркви додати дрібно нарубаний солодкий перець, тертий на крупній тертушці твердий сир, зелень і часник. Хочете екзотики – спробуйте начинити лаваш салатом з авокадо, помідора, солодкого перцю та м’якого сиру приправленим дрібно посіченим кропом.
Волієте на пікніку менше готувати та більше відпочивати – посмажте на грилі лаваш із сулугуні. Загорніть сир у лаваш конвертиками та обсмажте з двох боків, поки коржик не підсохне та не почне хрустіти.

Соуси

Від жирних соусів, як от сметана або майонез на пікніку слід утриматися. Віддайте перевагу більш легким: гірчиці, кетчупу, соєвому соусу або теріякі. Можна взяти з собою свіжі лимони, щоб використати їхній сік.  Для любителів експериментувати підійде бальзамічний оцет або заморські соуси.  

Напої

Під час виїзду на цілий день на пікнік, віддайте перевагу звичайній питній воді замість солодкої «газировки» та соків. Враховуючи велику кількість смачної, але достатньо насиченої їжі, а також  традиційний «вовчий» апетит на природі, радимо також запастися «Боржомі». Експерти не дарма рекомендують цю лужну гідрокарбонатну воду, а грузини називають її «душем зсередини» - вона допоможе шлунку впоратися з  щедрим м’ясним, смаженим та гострим частуванням та позбавить можливого відчуття важкості та дискомфорту.
Дуже часто пікніки відбуваються з алкоголем – задля розслаблення та щоб посилити та підкреслити смак м’яса. Обираючи алкоголь на пікнік, важливо врахувати декілька простих порад:
  1. Обов’язково перекусіть перед першим прийомом алкоголю (щоб не сп’яніти швидко)
  2. Намагайтеся заїдати та робити інтервали між тостами  (тобто не вчащайте!).
  3. Коли вже вирішили вживати алкоголь віддайте перевагу неміцним напоям – вину, сидру, пиву. Якщо ж ви обрали міцні напої, особливо в спеку, пам’ятайте про відчуття міри: адже головна мета вашого виїзду – активний відпочинок на свіжому повітрі, спілкування з друзями, насолода смачною їжею, а не змагання з кількості випитого.  
  4. Що вище температура повітря, то нижче має бути градус напою. В спеку п’ють  сухе біле вино розведене з водою 1:1.
  5. Не хочете пити розведене?  Дотримуйтеся пропорції – на склянку випитого пива, сидру або вина має припадати склянка води.
  6. Не змішуйте напої між собою – обирайте алкоголь з однакової сировини: пшеничний алкоголь, до якого відноситься горілка, не варто змішувати з напоями, виробленими з винограду – коньяком або вином.  
  7. Не так важлива послідовність уживання напоїв, як кількість випитого – якщо випили багато коньяку й запили пивом, то погано буде саме від кількості випитого.
  8. Коли ж похмілля таки наздогнало – користуйтеся перевіреними способами позбутися його – заздалегідь приготовленою пляшечкою холодної «Боржомі» на ранок.
  9. Якщо на пікніку вживаєте алкоголь – краще відмовитися від купання у водоймі та надто активних ігор на сонці.
  10. Найголовніше: тримайтеся міри й відпочинок залишить вам тільки приємні спогади.