Туристичний рафтинг "По Тисі разом": БОГРАЧ на туристичному рафтингу "По Тисі разом" Вiдпочинок "Клуб туристичного рафтингу ПО ТИСІ РАЗОМ"
Нами зацікавилися лічильник переглядів разів Залишайтеся з нами, ми працюємо для Вас! (команда туристичного рафтингу "По Тисі разом"

БОГРАЧ на туристичному рафтингу "По Тисі разом"

Ви знову зібралися із нами пройти по Тисі із нашою командою туристичного рафтингу  "По Тисі разом"?
Ви уже пробували  ►  чудо-картоплю запечену по рафтерськи ? 
Дізналися  ►  історію виникнення справжнього БОГРАЧУ  або ж про ЗАКАРПАТСЬКУ КУХНЮ ? ◄

Тоді спеціально для рафтерів  приготуємо наш фірмовий "Бограч рафтера",  або  «Боб гуляш».  
Бограч (від угорського "казан" блюдо,зварене в казані) - м'ясне блюдо з досить насиченим смаком, яке найкраще готувати в казані на ватрі і не менше 5 годин поспіль.  Погодьтеся, подібне блюдо в жодному ресторані вам не запропонують.  Та й чи витримаєте дочікуватися такої смакоти надто довго?  А так,  поки  долаєте із нами дистанцію в 10-22 км. "по Тисі разом",  приготуванням бограчу займається наш спеціаліст. 
Або відтепер зможете приготувати разом із майстрами справи на майстер-класі у гостинному гостьовому дворі  ► "Релакс у Шаяні

Ото ж "колемося" :)
Інгредієнти, які знадобляться для приготування  на десять порцій або на один рафтерський екіпаж).
  1. копчене сало (шпондер)  - 0,15 кг.
  2. яловичина  0,5 кг 
  3. телятина  0,5 кг.
  4. свинина 0,5 кг.
  5. копчені реберця (телячі, свинячі) 0,25 кг.
  6. пікниця (домашня ковбаса, копчена   0,2 кг
  7. голяшка (теляча або свиняча)   0,7 - 1,0 кг.
  8. цибуля ріпчаста 0,3 кг.
  9. паприка (червоний гіркий перець. мелений)  0,03 кг
  10. картопля   1,0 кг. 
  11. морква    0,25 кг.
  12. перець (солодкий, зелений, червоний)   0,3  кг. 
  13. помідори свіжі    0,2 кг.
  14. червоне вино сухе    0,15  кг
  15. перець чілі     2 стручки
  16. часник, кмин, спеції, зелень кропу, петрушки 

  17. для чипетке  мука - 0,3  яйце - 2 шт,  сіль.

Отже, приступимо! 
Дрібно нарізаємо цибулю і сало
М'якоть телятини нарізаємо великими шматочками - розміром близько 4-5 см.
Копчені ребра поділяємо на частини.

Першим у розжарений та змащений шкіркою від сала  казанок викладаємо нарізане сало (можна додати 50-100 гр. соняшникової олії - це зробить наступну зажарку  більш "ніжною") і обсмажуємо на сильному вогні до стану шкварок. Коли сало буде готове, прибираємо його із казана. 
Після того, в казан викладаємо  дрібно нарізану цибулю і обсмажуємо її  до солом'яного кольору, або щоб вона стала напівпрозорою.
Далі, до обсмаженої цибулі додаємо дві столові ложки паприки (гіркий червоний перець). Паприку беремо із Закарпаття. Найбільш відомий її вигтовлювач - с. Велика Добронь.  Це один із найважливіших (окрім, звичайно,  м'яса)  інградієнт бограча.   Маємо дуже цікаву підбірку матеріалів про цей чудовий продукт ► СОЛОДКА ПАПРИКА   
Обсмажуємо дві-три хвилини активно помішуючи, не допускаючи пригорання.   На цьому ж етапі додаємо і також обсмажуємо кружальцями нарізану частину моркви. 

Тепер в казан викладаємо м'якоть телятини і перемішуємо з підсмаженою раніше цибулею.  Додаємо копчені реберця.  Перемішуємо на вогні до того, як м'ясо "пустить сок",  
Відтак укладаємо свинячу/телячу гомілку і додаємо води так, щоб її рівень був трохи вишче рівня викладеного м'яса.
Накриваємо казан кришкою. Вміст має закипіти. Після чого, починаємо бограч тушкувати протягом двох-трьох годин.  Точний час залежить від інтенсивності тушкування. В цілому, тушкувати потрібно до того моменту, поки м'ясо на гомілці не почне відвалюватися від кістки.
Примітка: періодично перевертайте гомілку і помішуйте вміст. При необхідності підливайте воду, що б підтримувати її рівень приблизно на одному і тому ж місці.

А поки м'ясо готуватися, нарізаємо кубиками ще трохи моркви.
Коли м'ясо на гомілці явно готове, дістаємо його із казанка.
Чекаємо поки м'ясо охолоне, після чого, відокремимо його від кістки і нарізаємо шматочками, приблизно такого ж розміру, як і телятину. Шкуру також нарізаємо невеличкими шматочками.
Тепер повертаємо нарізане м'ясо назад в казан.  Додаємо раніше нарізану моркву і дрібно нарізану, краще розтрощену на дошці головку часнику.
Заливаємо джерельною водою, щоб накрила інградієнти приблизно на два пальці (3-4 см.). 

Додаємо близько столової ложки солі (до смаку) а також стільки ж меленого чорного перцю та гостру паприку. При бажанні, можна додати кілька лаврових листків.
Далі додаємо дві третини столової ложки сушеного часнику (можна головку розтрощеного свіжого).  Використовувати часникодавку не рекомендуємо взагалі, так як при контакті із металом часник інактивується.  і півтори - дві столові ложки сушеного солодкого перцю.
Якщо ви віддаєте перевагу гострому смаку їжі, то на цьому етапі можна додати і сушений червоний перець чілі. 
Казан повертаємо на вогонь і кип'ятимо його вміст близько тридцяти хвилин.

А поки казан на вогні, нарізаємо великими частинами картоплю.
Помідор також нарізаємо кубиком, попередньо очистивши його від шкірки. Помідори можна натерти на грубій терці, при цьому його шкірка залишиться в руках. 
Якщо Ви маєте кільце домашньої копченої ковбаси (пікниці), то наріжте її кружечками і через пів години варки,  додайте  в казан.
Так само, додаємо в казан  і  нарізані картоплю та помідори.

Ми залишаємо бограч на вогні до готовності картоплі, (близько двадцяти - тридцяти хвилин). Рекомендуємо вам періодично перевіряти його на готовність.
    Ми часто на цій стадії  приготування бограчу додаємо наперед зварену велику білу  квасолю (польська, тичкова).  Її потрібно перед варкою вимочувати, або кілька разів змінювати контрасну воду для варки (зливати кип'яток і заливати холодну воду, та продовжувати варити по 20-30 хв.)
Слід мати на увазі, що такий бограч з квасолею при зберіганні в теплу погоду може швидко прокиснути.  Але переживати щодо цього не варто - практично завжди в казанку не залишається нічого...


Коли картопля майже готова,  додаємо в казан червоне столове вино, найкраще  сорт  Ізабела.


Слідом за вином, додаємо дрібно нарізану зелень і  все добре перемішуємо великою дерев'яною ложкою, поважно прицмокуючи і принюхуючись до бограчу, розігріваючи апетит у добре зголоднілих за час сплаву рафтерів, що табунами збираються навколо вище описаного дійства.

Тепер залишимо Баграч на вогні ще хвилин на п'ять-десять.

Не пропустимо також традиційний старовинний кулінарний ритуал: як тільки казанок покине вогонь, в киплячий гуляш на кілька секунд занурюємо палаючу головешку з твердолистої або фруктової породи дерева.  
Нарешті страва готова! і її можна подавати у металеві похідні  500-700 мл. чи одноразові тарілки. Їдять гарячим, запиваючи червоним сухим вином.  


Ну і на завершення,  пропонуєте бажаючих протестувати бограч на справжність.  Для цього можна спокійно добавити собі у тарілку  навіть повну чайну ложку чорного меленого перцю і при цьому його присутність не повинна відчуватися.  Зате це ідеально підходить із чорним хлібом до чарчини доброї козацької горілки.
Тож  смакуйте і будьте нам здорові, ще довго згадуючи спільний дружній сплав "по Тисі разом" - те, що найбільше запам'ятаєте із ваших відвідуваннь Карпат та Закарпаття.
=================================

Відео супровід цього приготування, https://youtu.be/rL-VFDvb5ns

А для найбільш допитливих і терпеливих демонструємо наше рафтерське "горнило"


та давно обіцяний нами  рецепт та технологія приготування  


Немає коментарів: