З таким надрізом запечена картопля виходить особливо смачною і красивою. Особливо, якщо "приправлена" запахом справжньої ватри.
Картопля - один з основних продуктів в раціоні наших людей.Існує маса рецептів приготування цього продукту, але дізнавшись цей секрет, ви ніколи більше не будете запікати картоплю по-старому.
Багато кухарів надрізають бульби перед або після запікання.
Ось оригінальний спосіб, з яким вас чекає приголомшливий результат.
Підберіть досить великі бульби.
Зріжте на одній стороні тонку скибочку.
Візьміть невеликий ніж і виріжте акуратно 5-6 кіл всередині (в залежності від розміру бульби), але не дорізаючи до протилежного боку.
Потім акуратно переверніть картоплю і зробіть надрізи по колу як показано на малюнку, відступаючи трохи від центру. Область, яка зафарбована чорним, повинна залишатися цілою.
Потім знову переверніть картоплю. У вас повинно вийти щось подібне, як у нас.
Тепер полийте картоплю оливковою олією (в крайньому звичайною, не рафінованою) і посоліть.
Далі можна починати процес запікання. Поставте картоплю в розігріту до 220 градусів духовку на 30 хвилин.
Ми ж робимо це у "горнилі" нашої рафтерської ватри після приготування смачного бограчу або справжнього козацького кулешу, перед тим окутуючи фольгою окремо кожну картоплину.
Через пів години додайте зверху ще трохи олії. Ви бачите, як картопля розкрилася - виглядає дуже красиво і оригінально! Продовжуйте запікання ще 30 хвилин.
Це ж робимо і в нашому "горнилі", якщо час терпить а попереду нічліг у наметах на березі красуні Тиси.
Через годину запікання посипте картоплю улюбленим твердим сиром і відправте її в духовку ще на 5 хвилин, щоб сир розплавився і трохи підрум'яниться, або ж потримайте у розпеченому "горнилі" накритим зверху казаном із залишками запашного бограчу чи кулешу, якщо гості виявилися дуже голодними і нетерпеливими до смаколиків.
Тепер, нарешті, можна діставати картоплю і, за бажанням, можете додати зверху хрусткий підсмажений бекон або інші улюблені продукти.
З такими надрізами картопля зберігає форму цілої, але пропікається зовсім по-іншому. Вона хрустка і просто тане в роті. Обов'язково спробуйте.
А ще краще, приїжджайте до нас на туристичний рафтинг (сплав) "По Тисі разом" і спробуйте її в оригіналі.
Запечена картопля. Простий і дуже гарний рецепт
Ця картопля готується дуже просто, а в результаті виходить дуже смачне блюдо.
Плов рафтерський
1. Беремо казан (у разі відсутності можна використовувати гусятницю або будь-яку іншу неемальовану посуд з товстим дном і стінками).2. Наливаємо рослинне масло.
3. Перегартовувати масло, тобто нагріваємо на сильному вогні і чекаємо, поки від масла не піде димок, а кинуті в нього крупинки солі не почнуть відскакувати.
4. Кидаємо в киплячу олію кілька лусочок цибулі і чекаємо, поки вони почорніють, потім виловлюємо їх шумівкою і викидаємо (вони там з масла щось шкідливе абсорбують).
5. Порізане кубиками (3-4 см) м'ясо невеликими порціями кидаємо в казан і, постійно помішуючи, обсмажуємо до золотисто-коричневої скоринки. Якщо відразу викласти все м'ясо, воно пустить сік і буде варитися, а не смажитися.
6. Виймаємо останню порцію м'яса і в цьому ж маслі обсмажуємо дрібно нарізану цибулю.
7. Як тільки цибуля почне підрум'янюватися, додаємо до нього натерту на крупній тертці (або нарізану дрібною соломкою) моркву і продовжуємо обсмажувати. Не забуваємо періодично помішувати.
8. Викладаємо назад м'ясо. Можна додати жменьку родзинок і / або кураги.
9. Заливаємо все це окропом так, щоб покрилося приблизно на 2-3 см. Отримана суміш тепер називається "зірвак".
10. Зменшуємо нагрів на мінімум. Додаємо сіль і спеції (повинно бути злегка пересолене, рис потім вбере "зайву" сіль). Зірвак повинен як би нудитися, кипіти практично не має. Якщо буде кипіти, більш бурхливо, то морква розвариться, і рис потім злипнеться.
11. Поки зірвак томиться, кілька разів промиваємо рис, до тих пір поки вода не стане прозорою.
12. Томиться зірвак повинен хоча б хвилин 40, чим довше, тим краще. Коли він практично готовий, кладемо туди одну головку часнику, обрізану з двох сторін (з боку кореня і з боку пір'я).
13. Акуратно, рівним шаром викладаємо зверху на зірвак промитий рис. Перемішувати не треба!
14. З чайника, тонкою цівкою, через шумовку заливаємо рис окропом. Рис повинен опинитися під водою на 1,5-2 см.
15. Нагрівання на максимальному вогні, кришка відкрита. Чекаємо, поки википить вся вода. Перевірити це можна, вдаривши шумівкою по поверхні рису, при цьому повинен вийти не вологий ляпас, а глухий стукіт. Відбувається це приблизно через 15-20 хвилин.
16. Збираємо рис шумівкою акуратною напівкруглої гіркою, ручкою шумівки проробляємо 5-6 дірок зверху до самого дна.
17. Щільно накриваємо казан кришкою. Нагрівання мінімальне. Плов повинен постояти на слабкому вогні ще 15-20 хвилин.
18. Вимикаємо плиту. Кришку не знімаємо, чекаємо ще хвилин 10.
19. Відкриваємо плов так, щоб краплі води з кришки не потрапили на поверхню. Викладаємо на блюдо або відразу на тарілки. Можна прикрасити зернами граната.
Подавати рекомендується з салатом з редьки або цибулі. Нарізану тонкими кружечками редьку посолити, злегка поперчити і заправити оцтом, або нарізану кільцями цибулю посолити, заправити оцтом.
========================== \\
Головний секрет: коли масло розжариться, посолити його, потім кинути м'ясо, коли воно дійде - посолити, потім кинути цибулю, посолити, потім морква, посолити. Не перемішувати !!!
Потім зіра.
А зверху рис. на рис блюдечко, і на блюдечко наливати окріп. потім його (блюдце) прибрати. і коли готовий майже, втикнуть головку часнику із зрізаною попкою. Смакота!
========================== \\
Не зовсім правельний плов, але смачний теж ... робиться швидко з'їдається теж.
1 кг. м'яса (можна більше)
1 кг. лука
1 кг. рису
100 грам родзинок
часник 2-3 головки
спеції (кукрума, барбарис, червоний перець, зіра, ну і все що подобається)
кріп зелений свіжий.
Казан потрібен, в іншому посуді пригорає.
Перед тим як налити масло, прожарюємо казан, якщо брудний то буде горіти, сильно прожарювати нетреба. Наливаємо олію соняшникову, Нагріваем прожарювати його не треба, прожарюють рапсове або бавовняне масло токо навіщо воно вам треба, коли з соняшниковою лутше.
Кидаємо м'ясо, один зубок часнику (перед тим як засипати цибулю зубок часнику викинути)
Поки смажиться м'ясо чистимо цибулю, і ріжемо. Після добовляем його до м'яса.
Поки смажиться гаситься м'ясо з цибулею, чистимо ріжемо моркву, і тудаже її в казан, солимо, ставимо чайник щоб закипів, чистимо часник, половину часнику закидаємо в казан, як тільки м'ясо стає с'добним, засипаємо частина спецій, до цього моменту плов можна заважати скільки душа забажає, засипаємо рис упереміш зі спеціями родзинками і залишками часнику. Заливаємо закипілої водою з чайника висота води над пловом 2-3 пальця. Закриваємо кришкою. Чекаємо з пів години приблизно, вогонь великий непотрібний. Як приготувався насипаємо кропу, чекаємо хвилин 10. Все. На все провсё півтори години. Рецепт отриманий експериментальним шляхом ...
Якщо сподобається і будете ділиться рецептом назвіть плов від рафтерів "По Тисі разом" , вам всерівно а мені приємно.
Смачного!
Зустрінемося на Тисі у туристичному рафтингу
"По Тисі разом" !
А для найбільш допитливих і терпеливих демонструємо наше рафтерське "горнило"
Зустрінемося на Тисі у туристичному рафтингу
"По Тисі разом" !
А для найбільш допитливих і терпеливих демонструємо наше рафтерське "горнило"
та давно обіцяний нами рафтерський фірмовий
► БОГРАЧ чи БОБ ГУЛЯШ ◄
Ви знову зібралися із нами пройти по Тисі із нашою командою туристичного рафтингу "По Тисі разом"?
Ви уже пробували ► чудо-картоплю запечену по рафтерськи ? ◄
Немає коментарів:
Дописати коментар