Туристичний рафтинг "По Тисі разом": Храм Гробу Господнього у Джублику Вiдпочинок "Клуб туристичного рафтингу ПО ТИСІ РАЗОМ"
Нами зацікавилися лічильник переглядів разів Залишайтеся з нами, ми працюємо для Вас! (команда туристичного рафтингу "По Тисі разом"

Храм Гробу Господнього у Джублику

7 квітня 2010 року, у день Благовіщення, відбулося посвячення місця майбутньої розбудови нового Храму Гробу Господнього в урочищі Джублик. Цей 50-ти метровий Храм, за проектом мукачівського скульптора та художника Петра Матла (автора всіх дерев'яних та мармурових скульптур, розміщених на місці появи Пресвятої Родини у Джублику) має стати центральною спорудою грандіозного за розмірами та задумами комплексу. (переглянути розміщення на мапі). Уже у цьому році заплановано розпочати будівництво укріплень схилу, у який "врізається" перша частина проекту - Гріб Господній. 
Впродовж 2009 року було створено макет Храму Гробу Господнього у співвідношенні 1:50 із найдрібнішими деталями його зовнішньої та внутрішньої атрибутики.
Храм має вигляд грецької літери Альфи, що разом із Омегою символізують Початок і Кінець - Різдво, Смерть та Воскресіння Ісуса Христа. Споруда храму опиратиметься на дванадцять 45-ти метрових стовпів із 3-4 метровими мармуровими фігурами 12-ти апостолів, по одному на верхівці кожного, котрі розвернуті у всі боки світу.

(До речі, приблизна вартість лише одного із таких стовпів, за попередніми розрахунками, сягатиме від півтори до двох сотень тисяч у.о. Зрозуміло, що самому "Джублику" такий фінансовий тягар не понести. Але тут переконанні, що Пречиста Діва як і обіцяла через візіонерок, допоможе аби це місце справді стало місцем об'єднання християн усього світу. Знайдуться ті, хто фінансово і морально підтримають спорудження святині не дивлячись ні на що...  Sanator)

Храм матиме три входи, один із яких веде до гробу Господнього, який зверху нагадуватиме літеру Омега. Гріб Господній конструктивно здійснено у вигляді яйця, до половини заповненого водою із джерела, що б'є з-під гори. В середині Гробу Господнього - скляна підлога на воді, що стікатиме до середини храму у фонтанно-скульптурну споруду. По середині скляної підлоги, під якою освітлене дно нижньої частини «яйця», стоятиме мармуровий гріб із сидячим на ньому та скорблячим ангелом. Зверху над гробом, у верхній частині "яйця" - скляний купол, ззовні над яким фігура Воскреслого Ісуса. 
  
Гріб Господній. Вид із зовніСам Гріб Господній конструктивно утримуватиме весь схил гори та вестиме у дві усипальниці, які заплановано зробити для чоловічого та жіночого чернечого чину монастирів урочища Джублик. Саме цю частину Храму Різдва Христового заплановано розпочати уже цього року.
  
Оригінальними за задумом та виконанням Петра Матла є і Царські врата із вівтарем. Візуально вони виглядають як велетенські ангельські крила, на яких вирізьблені фігури тих же 12 апостолів згідно церковного канону. Природній фонтан, який буде споруджено у центрі хреста, посередині Храму наповнюватиметься водою, яка протікатиме із джерела Гробу за рахунок перепаду рівнів висот по рівчаку, також закритим склом вздовж проходу до Храму.
              Спереду храму – мармурова скульптура двох святих Атанасіїв – богослова та будівничого. Цікавим є ще й той факт, що їх два визначні таланти відбилися у фундаторі комплексу та теперішньому ігумені ченцю о. Атанасію. 
Ось яким бачиться Храм скульптору і художнику та його консультанту - ігумену Джублика о. Атанасію. Хоча з попередньої оцінки деяких експертів архітекторів із різних країн, (в тому числі й Московських, що є дуже  символічно, бо ж за словами Пречистої Діви Марії до дівчат-візіонерок, це місце має стати місцем початку об'єднання всіх християн), проект виконано грамотно, з дотриманням конструктивних та церковних канонів.  Та все ж вирішальне слово за фахівцями.

Це що стосується споруди. А от чи буде Храм зведено чи ні – залежить від Божого благословення та благословення вищих духовних чинів, а головне - від нас з Вами, шановні не байдужі до духовного життя нашого з Вами та майбутніх поколінь.

На разі просимо Божого благословення разом із «Дітьми Джублика» (молодіжна релігійна організація, автори та виконавці багатьох чудових пісень, які ввійшли у чотири авторських компакт-диски) на здійснення між санаторного  турне із інсценуванням «Хресна дорога ненародженої дитини» на вірші поетеси Валентини Попелюшки. Кошти, зібрані від туру, будуть нашим посильним вкладом у будівництво святині. Сюди ж буде скеровано і десяту частину прибутків  ІРС «ДКЗ» (Інформаційно-реєстраційна система "Диспетчер курортів Закарпаття". 
              До спорудження Храму можуть долучитися всі люди доброї волі, які мають можливість або бажання прийняти участь у Божому промислі. Для цього є намір створити спеціальний фонд, та Книгу фундаторів та будівників Храму, чиї імена будуть висічені на спеціальних стелах, встановлених у майбутньому в його центральній частині, та згадуватимуться у всіх Богослужіннях, які тут проводитимутся.  Така ж книга, для початку буде вестися і на цьому сайті.
            Обговорення та Ваші думки з цього приводу залишайте на форумі сайту у розділі "Храм Гробу Господнього". Не забувайте, що розголос ціє події, Ваші відвідування Святині, щира молитва і віра є також вагомою підтримкою у справі її розбудови.
То ж в добрий час, Джублику! 


На сьогоднішній день будівництво храму розпочате і має значні успіхи.

  

Цей храм, з Божого благословення, каже о. Атанасій, маємо намір побудувати в Джублику на честь і славу Пресвятої Родини. Сьогодні розпочали копання фундаментів під дванадцять колон, які, довкола купола храму створять корону зі скульптур дванадцяти Апостолів.
Будемо вдячні за будь-яку допомогу: молитовну, матеріальну чи фінансову. 
Ось реквізити рахунку чоловічого монастиря "Собору Пресвятої Богородиці" в Джублику: 

р/р 26000012000670 в АТ «КомІнвестБанк»,
м. Ужгород, МФО 312248, 
Код ЄДРПОУ 37407035

І хай допоможе нам в цьому Господь Бог та Пресвята Родина!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Сайт Джублика знаходиться за адресою ► http://djublyk.at.ua/index/0-16




Детальніше про інші монастирі у Закарпатті:
Історія Імстичівського монастиря ►

Історія Боронявського монастиря ►

Історія Малоберезнянського монастиря ►

Історія Мукачівського монастиря ►
побудова Джубликівського храму Гробу Господнього  ►

Немає коментарів: