Туристичний рафтинг "По Тисі разом": Боротьба з пластиком об'єднала світові організації Вiдпочинок "Клуб туристичного рафтингу ПО ТИСІ РАЗОМ"
Нами зацікавилися лічильник переглядів разів Залишайтеся з нами, ми працюємо для Вас! (команда туристичного рафтингу "По Тисі разом"

Боротьба з пластиком об'єднала світові організації

Понад 100 громадських організацій з усього світу об'єднали свої зусилля в боротьбі з глобальним пластиковим забрудненням навколишнього середовища.

Роздільний збір сміття, сортування, переробка: Боротьба з пластиком об'єднала світові організації  Break Free Plastic.Люди по всьому світу гуртуються, протестуючи проти зростаючого обсягу пластикового сміття, - відходів, які валяються на пляжах, скупчуються на звалищах, засмічують ріки, моря, океани. У липні 2016 року група неурядових організацій і приватних осіб з усього світу зустрілися на Філіппінах, щоб створити всеосяжну стратегію глобального руху, яке покладе край планетарному забрудненню. Результатом їх зустрічі стало створення кампанії під назвою Break Free Plastic.  ( http://breakfreefromplastic.org )

У списку учасників понад 100 великих екологічних компаній, включаючи Greenpeace, Oceana, Surfrider Foundation, Zero Waste Europe, The 5 Gyres Institute, GAIA. 

Вони створили документ, в якому описали своє бачення ситуації і зобов'язалися підтримувати один одного в боротьбі проти пластику.

Ми вважаємо, що земля , небо, океани є домом для різноманітної життя, а не звалищем для пластику. Повітря, яким ми дихаємо, вода, яку ми п'ємо, і їжа, яку ми їмо, повинні звільнитися від токсичних продуктів пластикового забруднення. Принципи екологічної та соціальної справедливості, суспільної охорони здоров'я і прав людини повинні стати політикою урядів замість вимог еліт і корпорацій


У документі 10 цілей, які включають в себе:
  • прагнення до життя, яка вписується в рамки навколишнього середовища;
  • скорочення відходів як першочергове завдання людства;
  • виключення токсичних речовин з виробництва;
  • впровадження безвідходних систем по всьому світу, для зменшення навантаження на звалища і сміттєспалювальні заводи.
Забруднення пластиком стосується всіх мешканців планети, окремо людини і тварин у всіх незліченних варіантах. Тому цю проблему потрібно вирішувати.

Забруднення має руйнівні наслідки для навколишнього середовища. Прогнозовані оцінки вчених про кількість пластику в океанах - 1 тонна пластика на 2 тонни риби уже до 2050 року. Третина виробленого пластику не потрапляє в переробку та утилізацію, зате потрапляє у Світовий океан. Сонячне світло і океанічні течії подрібнюють пластикове сміття на крихти, які збільшують концентрацію токсичних хімічних речовин у морському харчовому ланцюзі, потрапляють в наші тіла із морепродуктами.

Державний секретар США Джон Керрі звернувся до молоді із закликом дбати про добробут океанів, тому що в цьому світі вони перестали бути чимось далеким, які не стосуються кожного.

Наша група рефтерів міжсанаторно-курортної флотилії  "По Тисі разом"    також  підтримує і приєднується до цієї спільноти із своєю  програмою дій у цьому напрямку на території гірських річок Закарпаття, зокрема р. Латриці, р. Уж та гордої красуні Карпат - р. Тиси.

Наразі  нами виконано переклад з англійської мови на українську спільного документу спільноти для його загального використання  та дотримання задекларованих у ньму принципів  в Україні  - як прогресивного співучасника сучасного світового товариства.
Також нами проводиться синхронний переклад українською інформаційних відероликів цієї кампанії  та розробка стратегічних і тактичних заходів доступних для виконання учасниками нашого товариства.

БАЧЕННЯ КОМПАНІЇ   Break Free Plastic
Ми вважаємо, що у світі, де земля, небо, океани і вода є домом для повноцінного життя, а не звалищем для пластику, і де повітря, яким ми дихаємо, вода, яку ми п'ємо і їжа, яку ми їмо, повинні звільнитися від токсичних побічних продуктів пластикового  забруднення.
Принципи екологічної та соціальної справедливості, охорони здоров'я суспільства, а також права людини повинні стати основою державної політики урядів,  замість вимог еліт і корпорацій.
Це майбутнє у яке ми віримо і створюємо разом.
ПРИНЦИПИ:
Ми будемо працювати, щоб зміцнити солідарність між людьми в усьому світі і дія нашої спільноти була спрямована на те щоб:
1. Наш спосіб життя і економіки вписувався у межі навколишнього середовища планети.
2. В першу чергу знижувалися відходи.
3. Життєвий цикл матеріалів і продуктів, які ми використовуємо - від видобутку і виробництва,
до кінцевого його використання, переробки, компостування та утилізації – не впливав негативно на  здоров'я людей і  Планети.
4. Діяльність спільнот  разом із тісним партнерством між громадянами, урядовцями,  а також допоміжним бізнесом повинна бути пріоритетною  у  прийнятті рішень про існуючий та майбутній дизайн матеріалів, його виробництво та розпорядження відходами.
5. Всебічно підтримуються збирачі сміття та організатори його рециркуляції  із метою поліпшення систем, у якій вони працюють і можуть спільно вести справжній перехід  до нових і безпечних матеріалів виробництва.
6. Виробники беруть на себе відповідальність і відшкодування  за шкоду та вплив на людей та навколишнє середовище  «життєвого циклу» їх  продукції та упаковки,  а також за витрати на розробку  і впровадження кращих матеріалів і систем.
7. Де можливо необхідні для виробництва пластмасові вироби і пакети повинні використовуватися повторно, або відновлюватися.  Якщо це неможливо, вони повинні бути перероблені.  Недопустиме використовування у їх виробництві токсичних речовин.
8. Ніяких конструювань нових  установок  для спалювання і поновлення джерела енергії за рахунок спалювання  пластмас, включаючи газифікацію, піроліз, цементні печі, і інші обєкти - перетворювачі  "відходів в енергію" .
9. Органічні відходи повинні повертатися у  грунти  і нульові систем відходів. Зменшити залежність від звалищ і установок для спалювання.
10. Системи, які ми будуємо і матеріали, які ми використовуємо  сповільнюють негативну зміну клімату, а не прискорюють її.
Нашою кінцевою метою є наше майбутнє, звільнене від пластикового забруднення.
Life is what you make of it
Навести порядок у своїх мізках, у своїх речах, квартирі, відтак у своєму дворі, вулиці, місті, державі.
І, нарешті, у всьому світі та на землі.
Ось, який ланцюжок, виявляється...
http://ozdorov.info/PORJADOK/magijz.html#
Для зручності читання,  рекомендуємо розгортати на весь екран.  Гортання книги з допомогою курсора або ролика миші та клавіш "вліво - вправо"  клавіатури. 

Немає коментарів: