Роздільний збір сміття, сортування, переробка: Боротьба з пластиком об'єднала світові організації Break Free Plastic.
Люди по всьому світу гуртуються, протестуючи проти зростаючого обсягу пластикового сміття, - відходів, які валяються на пляжах, скупчуються на звалищах, засмічують ріки, моря, океани. У липні 2016 року група неурядових організацій і приватних осіб з усього світу зустрілися на Філіппінах, щоб створити всеосяжну стратегію глобального руху, яке покладе край планетарному забрудненню. Результатом їх зустрічі стало створення кампанії під назвою Break Free Plastic. ( http://breakfreefromplastic.org )
У списку учасників понад 100 великих екологічних компаній, включаючи Greenpeace, Oceana, Surfrider Foundation, Zero Waste Europe, The 5 Gyres Institute, GAIA.
Вони створили документ, в якому описали своє бачення ситуації і зобов'язалися підтримувати один одного в боротьбі проти пластику.
Ми вважаємо, що земля , небо, океани є домом для різноманітної життя, а не звалищем для пластику. Повітря, яким ми дихаємо, вода, яку ми п'ємо, і їжа, яку ми їмо, повинні звільнитися від токсичних продуктів пластикового забруднення. Принципи екологічної та соціальної справедливості, суспільної охорони здоров'я і прав людини повинні стати політикою урядів замість вимог еліт і корпорацій
У документі 10 цілей, які включають в себе:
- прагнення до життя, яка вписується в рамки навколишнього середовища;
- скорочення відходів як першочергове завдання людства;
- виключення токсичних речовин з виробництва;
- впровадження безвідходних систем по всьому світу, для зменшення навантаження на звалища і сміттєспалювальні заводи.
Забруднення має руйнівні наслідки для навколишнього середовища. Прогнозовані оцінки вчених про кількість пластику в океанах - 1 тонна пластика на 2 тонни риби уже до 2050 року. Третина виробленого пластику не потрапляє в переробку та утилізацію, зате потрапляє у Світовий океан. Сонячне світло і океанічні течії подрібнюють пластикове сміття на крихти, які збільшують концентрацію токсичних хімічних речовин у морському харчовому ланцюзі, потрапляють в наші тіла із морепродуктами.
Державний секретар США Джон Керрі звернувся до молоді із закликом дбати про добробут океанів, тому що в цьому світі вони перестали бути чимось далеким, які не стосуються кожного.
Наша група рефтерів міжсанаторно-курортної флотилії "По Тисі разом" також підтримує і приєднується до цієї спільноти із своєю програмою дій у цьому напрямку на території гірських річок Закарпаття, зокрема р. Латриці, р. Уж та гордої красуні Карпат - р. Тиси.
Наразі нами виконано переклад з англійської мови на українську спільного документу спільноти для його загального використання та дотримання задекларованих у ньму принципів в Україні - як прогресивного співучасника сучасного світового товариства.
Також нами проводиться синхронний переклад українською інформаційних відероликів цієї кампанії та розробка стратегічних і тактичних заходів доступних для виконання учасниками нашого товариства.
Ми вважаємо, що у світі, де земля, небо, океани і вода є домом для повноцінного життя, а не звалищем для пластику, і де повітря, яким ми дихаємо, вода, яку ми п'ємо і їжа, яку ми їмо, повинні звільнитися від токсичних побічних продуктів пластикового забруднення.Принципи екологічної та соціальної справедливості, охорони здоров'я суспільства, а також права людини повинні стати основою державної політики урядів, замість вимог еліт і корпорацій.Це майбутнє у яке ми віримо і створюємо разом.ПРИНЦИПИ:Ми будемо працювати, щоб зміцнити солідарність між людьми в усьому світі і дія нашої спільноти була спрямована на те щоб:1. Наш спосіб життя і економіки вписувався у межі навколишнього середовища планети.2. В першу чергу знижувалися відходи.3. Життєвий цикл матеріалів і продуктів, які ми використовуємо - від видобутку і виробництва,до кінцевого його використання, переробки, компостування та утилізації – не впливав негативно на здоров'я людей і Планети.4. Діяльність спільнот разом із тісним партнерством між громадянами, урядовцями, а також допоміжним бізнесом повинна бути пріоритетною у прийнятті рішень про існуючий та майбутній дизайн матеріалів, його виробництво та розпорядження відходами.5. Всебічно підтримуються збирачі сміття та організатори його рециркуляції із метою поліпшення систем, у якій вони працюють і можуть спільно вести справжній перехід до нових і безпечних матеріалів виробництва.6. Виробники беруть на себе відповідальність і відшкодування за шкоду та вплив на людей та навколишнє середовище «життєвого циклу» їх продукції та упаковки, а також за витрати на розробку і впровадження кращих матеріалів і систем.7. Де можливо необхідні для виробництва пластмасові вироби і пакети повинні використовуватися повторно, або відновлюватися. Якщо це неможливо, вони повинні бути перероблені. Недопустиме використовування у їх виробництві токсичних речовин.8. Ніяких конструювань нових установок для спалювання і поновлення джерела енергії за рахунок спалювання пластмас, включаючи газифікацію, піроліз, цементні печі, і інші об’єкти - перетворювачі "відходів в енергію" .9. Органічні відходи повинні повертатися у грунти і нульові систем відходів. Зменшити залежність від звалищ і установок для спалювання.10. Системи, які ми будуємо і матеріали, які ми використовуємо сповільнюють негативну зміну клімату, а не прискорюють її.Нашою кінцевою метою є наше майбутнє, звільнене від пластикового забруднення.
Life is what you make of it
Мари Кондо:
.
ozdorov.info
|
Для зручності читання, рекомендуємо розгортати на весь екран. Гортання книги з допомогою курсора або ролика миші та клавіш "вліво - вправо" клавіатури.
Немає коментарів:
Дописати коментар