Туристичний рафтинг "По Тисі разом": ФЕСТИВАЛЬ «ЧЕРВЕНЕ ВИНО» М.МУКАЧЕВО Вiдпочинок "Клуб туристичного рафтингу ПО ТИСІ РАЗОМ"
Нами зацікавилися лічильник переглядів разів Залишайтеся з нами, ми працюємо для Вас! (команда туристичного рафтингу "По Тисі разом"

ФЕСТИВАЛЬ «ЧЕРВЕНЕ ВИНО» М.МУКАЧЕВО

Автор: Олег Куцин
Дата: 2012-12-25

Фестиваль "Червене вино" м.Мукачево

Фестиваль «Червене вино» в Мукачеві був започаткований 1996 року проходить напередодні Старого Нового року і дня святого Василя - 12-14 cічня.
Дівчина давить виноградбокали вина Мукачево
Чотири мукачівські Василі – Ільтьо, Цицак, Гонак і Ковбаско, на Святого Василя вирішили започаткуватисвято «Червене вино». емблема фестивалю червене виноВласне «червене вино», а не «червоне», як воно правильно звучить українською, бо такою русинською мовою його створювали 1996 року. Вже опісля однойменний фестиваль «Червене вино» став своєрідним плацдармом для організації фестивалів в Берегові та Виноградові, а також ужгородських – «Сонячний напій» та «Закарпатське божоле». Традиційно на цьогорічному «Червеному вині» працювало і журі.
У мукачівському фестивалі «Червене вино» беруть участь як приватні винороби, так і знані фірми, що презентують вина під власними торговельними марками. На заході пропонується вино біле, червоне, рожеве; гаряче та холодне; з корицею та медом; з пляшки, бочечки, діжки, термоса.
Кращих серед виноробів-аматорів визначає журі, яке складається з висококваліфікованих фахівців виноробства. Найсмачніші вина визначаються у номінаціях — найкраще червоне, біле та десертне вино.
У 2008 році гостями фестивалю були тодішній Президент України Віктор Ющенко та Президент Угорщини Ласло Шойом — відтак, подія широко висвітлювалась у загальнодержавних і міжнародних ЗМІ.
гурт Рокашвертеп на фестивалі в Мукачево
У 2010 році фестиваль відвідали понад 50 тисяч гостей, що дозволяє зараховувати його до числа наймасовіших винних фестивалів в Україні. Також у 2010 році закарпатський рок-гурт Rock-H / Рокаш вперше презентував на відкритті фестивалю свою пісню "Вінко червеноє" , яка стала неофіційним гімном фестивалю.

Попередній фестиваль (2012р.)

На фестивалі вина у Мукачеві «Червене вино 2012» переміг винороб Іван Урста з села Великі Береги, що на Берегівщині. Кращий винороб Закарпаття отримав у подарунок коня.
кінь подарунок фестивалю в мукачевовинороб Урста переможець фестивалю червене вино 2012
Друге міце посів Карло Шош (с. Кідьош, Берегівський район).
Третє розділили між собою троє виноробів – Іван Данч (с.Кідьош Берегівського району), Василь Анталовський (с.Бобовище Мукачівського району) та Марія Шаленик (с. Бобовище, Мукачівського району).
медалі переможців фестивалюбочки з виномзакуска
Сімнадцятий за ліком фестиваль зібрав рекордну кількість учасників (150 наметів), а дегустаційний майданчик був значно більшим ніж в попередні роки.
виноТисячі мукачівців та гостей краю впродовж трьох днів змогли відчути смак напоїв, виготовлених місцевими виноробами. Окрім того, в центрі міста можна було скуштувати й традиційні закарпатські страви. А ще в програму фестивалю оригінально вписалися різноманітні культурно-митецькі заходи, зокрема виступи колядницьких колективів області, виконання колядок, щедрівок, постановки вертепів тощо.
У неділю, 15 січня, стали відомі найкращі винороби краю. Їх визначило компетентне журі, а церемонія вшанування майстрів хмільного напою відбулася на сцені біля міського будинку культури.
сувеніри фестивалюСеред почесних гостей фестивалю цього дня був і наш земляк лідер Єдиного Центру, Почесний громадянин Мукачева Віктор Балога. Вітаючи присутніх, він наголосив, що традиції закарпатського виноробства треба примножувати та поширювати. Й побажав майстрам цієї справи подальших успіхів і наснаги.
Відтак Віктор Балога разом з міським головою Золтаном Лендєлом вручив призерам цьогорічного фестивалю оригінальні подарунки. Зокрема, великі мішки борошна та діжки для зберігання вина.
Ціни на фестивалі "Червене вино" 2012.
шашлик на фестивалі Мукачевобутилки винаЦіна 200 г погара/стакана вина коштує від 3 грн і до 25 грн.
Значно дешевше брати відразу літр. Є намети, де Вам його продадуть і за 15 грн. Але 1 л хорошого закарпатського вина коштуватиме від 30 грн і до 150 грн. Тепер щодо закуски. Окрім солеників на «Червеному вині» пропонують добряче попоїсти.
За порцію гарячого бограчу Вам доведеться віддати від 20 грн. Майже стільки коштує і 100 г шашлику – від 18 грн. Окрім того, гостям пропонують смажені ковбаски (по 8 грн.) та картоплю з салом (від 5 грн.)
Щоб впорядкувати настрій та втішити шлунок Вам вистачить 150-200 г шашлику, порцію бограчу і погарчиків зо три-чотири вина. А це від 80 грн.

Немає коментарів: