Туристичний рафтинг "По Тисі разом": МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ «БІЛЕ ВИНО» М.БЕРЕГОВО Вiдпочинок "Клуб туристичного рафтингу ПО ТИСІ РАЗОМ"
Нами зацікавилися лічильник переглядів разів Залишайтеся з нами, ми працюємо для Вас! (команда туристичного рафтингу "По Тисі разом"

МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ «БІЛЕ ВИНО» М.БЕРЕГОВО

Автор: Іван Белей
Дата: 2012-12-26

Міжнародний фестиваль “Біле вино”

фестиваль біле вино центр берегова У самому центрі квітучого краю, у містечку Берегово, щороку саме на початку весни відбувається фестиваль білого вина. Та це й не дивно, адже містечко по праву претендує на статус виноробної столиці Західної України. Найкращі з місцевих виноробів об’єдналися в орден святого Венцела, присягнувши всіляко популяризувати винну славу Берегівщини і стали натхненниками фестивалю, на якому щовесни найкращі винороби регіону представляють свою продукцію.
Покровитель виноробства насправді є досить знаною персоною.Угорський Венцел (нім. Wenzel) – це насправді Вацлав, - святий однаково шанований як католиками, так і православними. Князь Вацлав правив у Чехії з 924 по 935 рік і ревно поширювавхристиянство у Чехії. Вважається, що був вбитий через заздрість своїм молодшим братом Болеславом під час бенкету. Сталося це 28 вересня 935 року, з тих пір цей день є не лише днем його пам’яті, а й великим християнським святом, а у Чехії ще й Днем державності.
фестиваль біле вино в Береговобіле вино Берегово
Після смерті князь Вацлав був канонізований, визнаний також покровителем Чехії. Його іменем названо в 1848 році центральну площу у Празі, на ній у 1912 році встановлено кінний пам’ятник святому. У капличці кафедрального собору святого Віта знаходяться мощі святого князя.
До речі, ще одне скульптурне зображення святого Вацлава (Венцела) знаходиться біля знаменитого Карлова моста на так званій «виноградній» колонні. Бо святий вважається також покровителем виноробства. Саме тому цей пам’ятник замовило Управління виноградників.
Бочки з виномцентр Берегова

Попередній фестиваль "Білого вина" (2012р.)

Біле вино фестиваль в БереговіЦентр берегова фестиваль біле винобіле вино Берегово
«Більше в нас йде все ж білий виноград. Більше його вирощуємо і на наших наділах. Зараз розраховую так, аби в мене у господарстві було 70% білого винограду, а 30 % – червоного», – зауважив винороб Карло Шош під час ХІІ фестивалю «Біле вино» у Берегові, пригощаючи одним з найкращих сортів власного вина під назвою «Жужіка».
«Раніше сухі вина взагалі не любили, – наголосив Карл Шош, розповідаючи про пріоритети гостей винних фестиваль на Закарпатті. – А за останні три роки помічаю, що люди почали трошки більше розуміти і все більше обирають саме сухе вино – як біле, так і червоне».
Зауважимо, що Карл Шош є одним з найвідоміших закарпатських виноробів, багаторазовим переможцем та призером винних фестивалів краю, почесним громадянином Берегівщини.
святий венцлавФестиваль в Береговофестиваль в Берегово

Немає коментарів: