Туристичний рафтинг "По Тисі разом": Велика Копаня - українська столиця Близнюків. Фестиваль близнюків? Вiдпочинок "Клуб туристичного рафтингу ПО ТИСІ РАЗОМ"
Нами зацікавилися лічильник переглядів разів Залишайтеся з нами, ми працюємо для Вас! (команда туристичного рафтингу "По Тисі разом"

Велика Копаня - українська столиця Близнюків. Фестиваль близнюків?

Хочете близнюків? Їдьте до закарпатської Копані! (ФОТО)
Чи справді в українській столиці близнюків так багато діток народжується через цілющу воду з місцевого джерела?


Велика Копаня на Виноградівщині відома всій Україні насамперед тим, що тут – рекордна для українського села кількість близнюків та двійнят. Місцеві жителі кажуть – причина у воді з джерела Чоргів, яка не псується і не залишає осаду. Майже так само, як і водохрещенська. Науковці здогадок людей не спростовують і висувають свої гіпотези… В чому ж таємниця – з’ясовувала і кореспондентка «Закарпатки».

Велика Копаня – українська столиця близнюків 
Неподалік міста Виноградів знаходиться село Велика Копаня. Звичайне собі село, через нього пролягає траса обласного сполучення. Там живуть доброзичливі та приємні люди. Здавна Копаня славилася цілющою та смачною водою із джерела Чоргів. За дослідженнями вчених, ця вода настільки чиста, що для того, аби прирівняти її до всеукраїнського рівня забрудненості води, її потрібно засмічувати аж 22 рази. Але найцікавіше, що саме з цим джерелом люди пов’язують і феномен Копані – масове народження близнюків та двійнят. Адже на 3650 населення у селі аж 56 пар таких діток. І подібного немає в жодному селі України! Це при тому, що в середньому в світі тільки одна з кожних 83 вагітностей завершується близнятами. 


До 2004 року ніхто навіть уваги не звертав на незвичайну тенденцію, аж поки у великокопанських родинах на світ з різницею менше місяця не з’явилися аж три пари близнюків. Зараз ці дітки пішли в перший клас, саме тому моя дорога лежить у сільську школу – школу близнюків. Там їх навчається аж 15 пар, і директор переконує, з них можна створити повноцінний клас, щоправда, різновіковий.  

 Головне – не пригнічувати індивідуальність 
До Копані часто приїздять журналісти, і тому моя поява здивування в дітей не викликала. Незважаючи на надмірну увагу до себе, копанські близнюки зірковою хворобою не страждають. Окремим з них, особливо старшим, це вже почало набридати. Проте діти ввічливі, і на моє прохання сфотографуватися разом люб’язно погоджуються. Придивляюся уважно до кожної пари. Дивуюся, як викладачам вдається їх розрізняти. Трапляються настільки ідентичні пари, що навіть батьки, як самі зізнаються, розпізнають їх виключно за сережками чи чубчиками. Діти навіть на мої запитання відповідають в один голос. Довідуюся, що характери в них все ж таки різні. Часто трапляється, що один із пари спокійний, а інший – гіперактивний. 
Майже завжди близнюки одягнені однаково, і це зовсім не забаганка батьків, аби зробити своїх дітей ідентичними, – це тонкий психологічний момент. Жоден з пари не повинен відчувати себе обділеним. Проте індивідуальність дітей все ж розвивають. Серед батьків не практикується нав’язування одному із пари захоплення братика чи сестрички. Кожен з них сам обирає собі шлях, а не займається, до прикладу, футболом лише тому, що це красиво, коли у команді два однакових гравці…

Індійське село Кандаллур все ж перевершує українську Велику Копаню
Це закарпатське село вже внесене до Книги рекордів України. Запитую селян про те, чи не претендують вони на місце в Книзі рекордів Гіннеса. Мені відповідають, що одне індійське селище стає їм на заваді. От якщо б народилося ще кілька пар близнюків, то побили б світові рекорди. А поки що індійці «обскакали» великокопанців. Так само, як і Велика Копаня, маленьке індійське поселення Кандаллур прославилося на всю країну як «Село близнюків». Тут проживають сімдесят пар двійнят. І з кожним роком близнюків народжується все більше. Учені не можуть знайти пояснення даному феномену. Самі індійці посилаються на витівки бога Рама, що мав дітей-близнюків. 

Копанський феномен досліджували учасники «Битви екстрасенсів»
Журналісти та науковці у Великій Копані уже прописалися. Більше того, у 2009 році тут проходили зйомки «Битви екстрасенсів» (телеканал СТБ). Їхнє завдання полягало у визначенні унікальності цього села. З цим завданням експерти впоралися відмінно, окремі з них навіть називали причиною такого феномену воду. Більш конкретизувати цю теорію вдалося науковцям, котрі визначали склад води. Вони з’ясували, що до води входить рідкісний елемент селен, що якось по-особливому впливає на статеву систему чоловіків та жінок. 

То в чому ж таємниця?
Подивитися на джерело вирішую і я. Директор школи направляє нас до славнозвісного Чоргова й розказує, що потік машин не зупиняється тут навіть уночі, що дуже заважає мешканцям сусідських будинків. Буває, що навіть просяться на квартиру, для того, аби щодня пити воду з чарівної криниці.



Іти доводиться недовго. Помічаю автомобілі, що зупинилися поблизу дороги – значить, саме там джерело і є. Поряд з ним стоїть молодий чоловік, очевидно, приїжджий. Він набирає цілющу водицю у каністри. Коли дійшла і моя черга скуштувати копанської води, чоловік попереджає: «Дівчино, а ви знаєте, що від цієї води народжуються близнюки?» Я схвально киваю головою, він сідає до свого авто і їде геть. Я залишаюся із своїми роздумами про те, що можливо справа таки і не у воді, а у вірі. Вірі у щастя! Бо діти – це завжди щастя, а коли їх двоє, то і щастя подвійне!
Вікторія Бушко, Виноградів, "Закарпатська правда"



Велика Копаня — село, яке знаходиться в Виноградівському районі, Закарпатскої області.
Населення – понад 3 500 осіб.
Тут кожна друга родина має двійнят. Село внесли до Книги рекордів України. Селище Велика Копаня також називають українською столицею близнюків. Найбільше близнюків з'явилось на світ в 1990-их роках, при тому що близнюки в селі почали зявлятись ще з 1941 року. Рекорд був встановлений в 2004 році, тоді в червні населення збільшилось на три двійні.
Селяни пов'язують таку кількість близнюків із чудодійною водою одного джерела. За Копанським хребтом геологи виявили величезне підземне озеро, яке підживлює місцеві джерела. Рік у рік у селі народжуються двійнята, їх вже майже 64. При тому, що Велика Копаня не така й велике – тут менше 4 тисяч мешканців.

У 1930 році із закарпатського села Велика Копаня до міста Добржіков помандрувала греко-католицька дерев’яна церква Всіх Святих, зведена в 1669 році. За 16 тисяч крон, а це немалі на той час гроші, її викупив і перевіз залізницею відомій чеський політик, перший міністр національної оборони Чехословаччини Вацлав Клофач. Після проведеної в 1931 році реконструкції церкву сам Клофач називав «добржіковським скарбом».

15 березня 1939 року біля села Велика Копаня січові стрільці дали перший рішучий бій регулярним угорським військам. Більшість з них героїчно загинуло. В честь 60-ої річниці їх героїчної загибелі на Красному полі між містом Хустом і селом Велика Копаня відважним патріотам відкритий пам'ятник. Є пам 'ятні дошки на будинках , присвячені цим подіям.
Поблизу Великої Копані розташований флористичний заповідник Чорна гора, площею 780 га. Тут ростуть: ковила прекрасний, шафран Банатський, липа повстяна, клокіча периста, кизил дикий. З тваринного світу в заповіднику водяться дикий кабан, лисиця, борсук, сарна, фазан та інші.


Легенда
Недалеко від того місця, де тепер село Велика Копаня, на високій горі жив один цар. У нього були дві доньки. Старша була дуже файна, і молодша файна була, але вже не така. Старша полюбила дуже красного простого хлопця. Цар її не хотів за нього давати, а заставляв її любити одного царського сина. Та вона того пана молодого не любила, ненавиділа його, тому і не хотіла йти за нього, на це цар дуже розізлився на свою доньку та й покарав її. Казав, що видасть її заміж за кого вона хоче, але як перекопле велику гору, що стояла на всьому тому місці, де тепер долина від Копані до Королева. Царська донька дуже залюбилася в того простого хлопця, тому пристала на таку тяжку роботу, хоч цар наказав не давати їй ніякого інструменту, щоб копати, а зажадав, аби копала гору руками. Ота красна, як ружа, молода дівчина пішла і копала своїми білими руками кам'яну тверду гору, копала аж доти, поки не відкопала її звідти. І як відкопала, цар уже не знав, що казати. Сердився не сердився, але мусив віддати свою доньку за того простого хлопця. На місці, де та гора була, люди почали хатки собі будувати, і так виросло село, яке ще й тепер на честь тієї дівчини зветься Велика Копаня.


До Чоргіва за цілющим напоєм приїжджають ледь не з цілої України. Що найцікавіше – вода справді допомагає
Діана Сідак

Жителі Великої Копані розказують, вода в джерелі справді особлива – дуже смачна, не дає ніякого осаду. Її можна тижнями зберігати у банках, і вона не псується. Майже так само, як і водохрещенська. Крім того, вода завжди одної температури – влітку холодна, а взимку здається теплою. До Чоргіва за цілющим напоєм приїжджають ледь не з цілої України. Що найцікавіше – вода справді допомагає, переконує Василь Пилип.

Народженню двійнят сприяє вода з гірського джерела

Мешканці Великої Копані пов’язують свій феномен із чудодійною водою з місцевого джерела. Селяни поставили в горах накопичувальні баки, з яких вода по трубах надходить у буквально до кожної хати. Припущення селян підтвердили й науковці. Місцеві розповідають, геологи проводили досліди й виявили елементи, які, ймовірніше за все, і сприяють народженню двійнят. Сільський голова Василь Пилип зазначає: «Науковці дослідили, що вода сприяє народженню двійнят. Наша вода містить багато цинку та селену, а саме ці елементи дуже добре впливають на статеву систему, сприяють поділу клітин. У нас навіть корови приводять по двоє телят, бувало і по 10 таких випадків на рік».

Сьогодні Велика Копаня занесена до Книги рекордів України. Проте село на Виноградівщині має всі шанси наздогнати свого конкурента, індійське поселенння Кандаллур, і стати світовим рекордсменом. Так, в Кандаллурі сьогодні живе 70 пар близнюків. Демографічний феномен тамтешні жителі пов’язують не з водою, а з богом Рамою, діти якого також є близнюками. Залишається додати, що, напевно, серед усіх закарпатських туристичних маршрутів відвідини села Копані стали б для мандрівників одними з найяскравіших. Тим більше, що у селі неодноразово обіцяли провести фестиваль близнюків. На тлі його гастрономічних аналогів (бограчу, картоплі, варення), якими рясніє туристична мапа Закарпаття, такий захід неодмінно викликав би неабиякий ажіотаж серед гостей краю.

Немає коментарів: