Лікування пролежнів – як лікувати пролежні в домашніх умовах – народні засоби – профілактика пролежнів
Що таке пролежні у лежачих хворих – Симптоми – Наслідки
У хворих, які тривалий час перебувають на постільному режимі, можуть з’явитися пролежні . Вони виникають в результаті тривалого тиску на одне і теж місце на тілі. Тиск ущемляє дрібні судини, припиняє кровопостачання шкіри і лежить під нею тканини, внаслідок чого тканина відмирає.
Пролежні представляють собою поверхневі, а нерідко і глибокі змертвіння покривних тканин з тенденцією поширення всередину. На шкірі вони виникають зазвичай в області крижів, лопаток, сідничних складок, ліктів.
Симптоми і наслідки пролежнів
Спочатку шкіра, схильна до тиску блідне, потім починається почервоніння, набряки, на шкірі можуть з’являтися бульбашки, відшарування, потім може розпочатися некроз шкіри. У важких випадках некрозу можуть піддаватися не тільки м’які тканини, але і хрящ, і кістка. Потрапила пошкоджену шкіру інфекція може призвести до зараження крові і стати причиною смерті хворого.
Профілактика пролежнів у лежачих хворих
Щоб не допустити пролежнів у хворих, треба дотримуватися ряду заходів: частіше міняти постільну білизну, не допускати на ньому складок і крихт, намагатися, щоб тіло хворого якомога менший час стикалося з сечею та калом. Частіше міняти положення тіла хворого, протирати його спочатку вологою серветкою, потім сухою.
У профілактиці допоможуть так же народні засоби. Крім того, можна купити матрац від пролежнів, або зробити матрац самим за народними рецептами
Як лікувати пролежні – Народні засоби
Мазь від пролежнів з календули – як приготувати і як лікувати.
Подрібніть в порошок столову ложку сухих квіток календули. Додайте 50 г вазеліну і ретельно перемішайте. Лікувати пролежні нанесенням мазі на уражені місця.
У народні засоби календула (квітки) застосовується також у вигляді настоїв і відварів для промивання ран, для аплікацій на уражені місця, вживання всередину. Календула сприяє загоєнню ран, має протизапальну і протимікробну дію, є найефективнішим народним засобом від пролежнів.
У важких випадках подрібнені свіжі листя календули прикладають безпосередньо до пролежнях.
У народні засоби також використовується настоянка календули: на 1 частину квіток – 2 частини горілки, настоювати 2 тижні, потім процідити. Перш ніж лікувати пролежні, настоянку розвести водою: 1 ст. л. настоянки на 0,5 склянки кип’яченої води – протирати шкіру, робити примочки на рани 1-3 рази на день на 15 хвилин.
Народне лікування травами
Лікувати пролежні можна так же настоєм листя берези або бруньок берези, листя шавлії, трави звіробою, чистотілу. 2 ст. л. трави залити 1 склянкою окропу, настояти в термосі 1 годину. Ці народні засоби лікування використовуються для промивання ран, аплікацій на пролежні на 10-15 хвилин, для обмивання шкіри з метою профілактики.
Народне лікування пролежнів маслом.
Лікувати пролежні, а ще краще використовувати в цілях профілактики, можна такими кошти, як масло обліпихи, масло, настояне на календулі, зверобое, масло з прополісом, гвоздикове, евкаліптова, ялицеве, анісова масло, олія м’яти перцевої. Успішно лікувати пролежні можна камфорним маслом.
Як лікувати пролежні відваром кори дуба.
У народні засоби лікування шкіри широко використовується кора дуба. 2 ст. л. сухої подрібненої кори (40 г) залити 1 склянкою (200 мл) гарячої води, кип’ятити на слабкому вогні 20 – 30 хвилин, процідити. Лікувати пролежні слід накладанням на рану серветок, змочених відваром кори на 10 хвилин 3 рази в день.
Як лікувати пролежні компресами з картоплі.
50 г моркви і 50 г сирої картоплі натерти на дрібній тертці, додати 1 ч. Л. меду, перемішати. Нанести на марлеву серветку шаром 1 см і прикласти до ураженого місця, закріпити. Це народний засіб застосовують 2-3 рази на день на 1 годину.
Народні засоби від пролежнів – рецепти газети Вісник ЗОЖ
Ефективна мазь від пролежнів
Приготувати мазь за таким рецептом: 10 г соснової живиці, 1 ст. л. рослинного масла, 2 ст. л. вершкового масла, 100 г бджолиного воску. Прожарити рослинне масло, остудити приблизно до 70 градусів і додати вершкове масло, віск, живицю. Змішувати склад на водяній бані до розрідження воску і отримання однорідної маси. Мазь від пролежнів зберігати в холодильнику, перед вживанням розігрівати до рідкого стану на водяній бані. Перед тим, лікувати пролежні цією маззю, очистіть їх від некротичної тканини перекисом водню і підсушіть ватним тампоном. Накладіть мазь, поверх целофан, а зверху що-небудь тепле (шарф або хустку).
Компрес тримати добу, потім, якщо потрібно, очистити виразки і накласти мазь вдруге. Трофічні рани на шкірі заживають швидко. Тому нову шкірку змащуйте дитячим кремом, щоб вона не тріскалася.
Це народний засіб від пролежнів допомагає так само при опіках, загоюються і виразках. (Рецепт з ЗСЖ 2008 рік, №5, стор. 33)
Народне лікування деревиною
Знайти трухлявий пень, вибрати з нього потерть, висушити, змолоти в кавомолці.
Змішати гліцерин навпіл з водою, промити цим розчином пролежні. Коли тіло трохи обсохне засипати пролежні приготовленої трухою. Використовувати це народний засіб від пролежнів кожен день. Через три дні рани починають затягуватися. Цим рецептом поділилася жінка, яка доглядає за паралізованим чоловіком, коли перепробувала на практиці багато інших народних рецептів – це засіб від пролежнів підійшло їм найкраще.
Таким же чином можна лікувати і попрілості. (Рецепт з ЗСЖ 2008 рік, №14, стор. 31-32)
Мазь від пролежнів з болиголова і арніки
Для приготування цього народного кошти, треба покласти в скляну банку до плічок свіжі зелені насіння болиголова. Залити жовтим єлейним (або оливковою) олією. Наполягати 40 днів. Одночасно так само приготувати масло з квіток арніки. Взяти по 250 г кожного масла, змішати, додати 200 г чистого бджолиного воску, 100 г живиці, 20 г прополісу. Все розтопити, помішуючи. Мазь повинна вийти м’якою. Це народний засіб від пролежнів може зберігатися рік. Цією маззю змащувати пролежні, гнійні рани, виразки, опіки, пику, свищі, тріщини, варикозні шишки. Це народний засіб знімає запалення, йде швидке загоєння тканин (Рецепт з ЗСЖ 2007 рік, №8, стор. 32)
Сік чистотілу і алое в народні засоби від пролежнів
Змішати по 1 ст. л. соку чистотілу (добре процідженого) і алое, додати 1 ч. л. меду. Зберігати в скляній тарі, змащувати пролежні 2 рази в день, після загоєння – 1 раз в день (Рецепт з ЗСЖ 2007 рік, №20, стор. 31)
Масло обліпихи в лікуванні пролежнів
Народне лікування пролежнів цибулею
Пролежні профілактика – народні засоби профілактики пролежнів з газети Вісник ЗОЖ
Матрац від пролежнів з проса – народний метод профілактики
Для профілактики пролежнів у лежачих хворих бажано покласти їх на просяний матрац. Щоб зробити матрац, необхідно подвійну тканину зашити з трьох сторін, прострочити паралельними рядами з інтервалом 3-4 см, потім ці інтервали – смуги заповнити пшоном, але не туго, щоб пшоно могло перекочуватися при русі хворого. Потім зашити четверту сторону матраца.
Для профілактики пролежнів покласти хворого на цей матрац або зшити маленькі просяні подушки під проблемні місця. Це засіб не тільки відкриває доступ до тканин повітрю, але і дає можливість постійного мікромасажу. (ЗСЖ 2005 рік, №8 стор. 26), (ЗСЖ 2002 рік, №10 стор. 21). Так само допомагає в профілактиці пролежнів щоденне обтирання борним спиртом спини і сідниць. (ЗСЖ 2009 рік, №8 стор. 9).
Сливки – народний засіб для профілактики пролежнів
Відстояти некип’ячене молоко в холодильнику – зверху утворюються вершки – мазати цими вершками проблемні місця – пролежнів НЕ буде (ЗСЖ 2009 рік, №20, стор. 31)
Мазь Балиніних в профілактиці пролежнів
Щодня вранці і ввечері обмивати і витирати проблемні місця, при необхідності змастити почервоніння маззю Балиніних, не пропускаючи жодного цятки. У цій мазі немає протипоказань, побічних ефектів, все компоненти в ній натуральні, добре зберігається. Завдяки цій мазі читачка доглядає за лежачою хворою вже 4 роки, і не з’явилося жодного пролежня.
Ось рецепт мазі Баланини для профілактики пролежнів: 100 мл єлею, 40 г бджолиного воску, 1/3 ч. Л. цукру. Покласти все в емальований посуд і гріти на слабкому вогні, щоб все розчинилося. Після цього охолодити. Зберігати мазь в холодильнику в скляному посуді, зберігати якомога більше року. Ялин можна замінити оливковою олією. Можна додати в мазь свої компоненти, виходячи з потреби хворого: подрібнені в порошок квітки календули або коріння лопуха, прополіс, чистотіл. Для профілактики пролежнів підходить добавка календули. (ЗСЖ 2008 рік, №18, стор. 27, ЗСЖ 2004 рік, №7, стор. 21)
Кожен раз після миття змащувати тіло камфорним маслом – пролежнів і попрілостей НЕ буде (ЗСЖ 2006 рік, №2, стор. 10)
Народний засіб для профілактики – таз з водою
Щоб не було пролежнів, хворому під ліжко ставлять тазик з чистою водою. Воду міняють щодня. Якщо пролежні вже є, їх треба спочатку залікувати, а потім вже ставити воду, щоб не було повторного появи пролежнів. (ЗСЖ 2003 рік, №17, стор. 27)
Профілактика пролежнів – комплекс заходів
Дотримуйтесь наступні рекомендації:
1. Не захоплюйтеся їжею і питвом
2. По можливості менше лежите. Якщо не тримають ноги, то зробіть верстат типу брусів і тримайтеся за жердини, стійте або вісіте на них. Нехай вас садять на стілець і прив’язують.
Всі народні способи лікування можуть мати протипоказання. Перед застосуванням рецептів порадьтеся з лікарем!
Немає коментарів:
Дописати коментар