Туристичний рафтинг "По Тисі разом": ДЕГУСТАЦІЯ ВИН У ВИНОРОБА КАРЛА ШОША "ВИННИЙ ПІДВАЛ СІМ'Ї ШОШ" (С.КІДЬОШ, БІЛЯ М.БЕРЕГОВО) Вiдпочинок "Клуб туристичного рафтингу ПО ТИСІ РАЗОМ"
Нами зацікавилися лічильник переглядів разів Залишайтеся з нами, ми працюємо для Вас! (команда туристичного рафтингу "По Тисі разом"

ДЕГУСТАЦІЯ ВИН У ВИНОРОБА КАРЛА ШОША "ВИННИЙ ПІДВАЛ СІМ'Ї ШОШ" (С.КІДЬОШ, БІЛЯ М.БЕРЕГОВО)

Автор: Алла Попович

Дегустація вин у винороба Карла Шоша

"Винний підвал сім'ї Шош" (с.Кідьош, біля м.Берегово)

винний підвал Карла ШошаДегустація вин Закарпаття Берегово
Приватний винпідвал знаходиться в селі Кідьош (угорською - Kígyós, за радянської влади - Зміївка),п’ять кілометрів від м.Берегово, на обійсті господаря, де він проживає зі своєю сім’єю, в якій разом здружиною Жужанною виростив двох дорослих одружених синів та чотирьох онуків.
Дегустація вин ЗакарпаттяДля отримання ягоди винограду сім’я обслуговує 6 гектарів виноградників, на яких вирощується біля 60 столових та винних сортів винограду. Виноградники розміщені на південному схилі гори поряд з селом.
Старовинні сорти: Рислінг Італійський, Шасла, Бакатор, Серемський Зелений, Трамінер, Фурмінт, Гарш Левелю, хрусткий Золодьоньдє, мускатний Чободьоньдє, Опорто (Португізер), Леанка, ароматний Карабурну.
Популярні, всесвітньо відомі сорти бургунського походження: Каберне, Мерло, Совіньйон.
Дегустація вин Карло ШошСорти та гібриди новітньої епохи: Іршаї Олівер, Мускат Оттонель, Мюллер-Тургау, Цвейгелт, пряний сорт Черсегі Фюсереш, Молдова, Ранній Магарач, Українка, Мускат Гамбурзький, вишуканий сорт Королева Виноградників, елегантна Королівська Леанка. І зовсім молоді сорти, Фаворит, Естер, Зеніт та Голубок.
А також, невелика площа засаджена сортамиамериканського походження: Кардинал та гібридні: Ізабелла, Лідія, Делавер.
Дегустація вин Карло ШошЗ 2001 року Карл Шош регулярно бере участь в Закарпатських фестивалях вина а також міжнародних конкурсах (Угорщина).
Протягом останнього десятиліття Карл Шош здобув велику кількість нагород на цих святкуваннях – 15 золотих, 22 срібні та 28 бронзових медалей.
Господар з 2006 року проводить дегустації.
Карл Шош разом з закарпатськими колегами протягом останніх років прийняв участь в багатьох спецкурсах за кордоном, зокрема відвідав винні погреби в токайському, егерському, вілланському, сексардському та шопронському виноробних краях. Навесні 2008 року у групі Берегівських виноробів відвідав Австрію, де обмінювались досвідом з бургундськими виноробами.
Манера проведення дегустацій і те, що гості бачать в погребі сім’ї Карла Шош є частково результатом закордонних навчальних поїздок.
Дегустаційни зал Карло ШошДегустація вин Берегово
Білі й червоні, сухі та десертні вина виготовляються в домашніх умовах за традиційними технологіями з витримкою у дубових бочках, з використанням старовинних і власних рецептів. Дегустація вин проводиться в затишному дегустаційному залі на 25-30 гостей, облаштованому поряд з винним погребом, де ви можете почастувати до 20 сортів неповторних закарпатських вин, а також закусити їх різною закускою домашнього приготування.
Дегустація вин Береговодегустація вин Закарпаття
Тут гості можуть оглянути найважливіші прилади, що застосовуються при традиційній переробці винограду та виготовленні вина: посуд для збору винограду, черпак, бочки різних розмірів, лівери, пляшки для вина.
Дегустацію починають традиційно з легкого, білого сухого вина, та завершують солодким червоним вином. Після дегустації кожного виду вина гостей пригощають нарізаними яблуками, сиром, солоними паличками, печивом, арахісом тощо, адже вони відбирають смак попередньо скуштованого вина, щоб повною мірою насолодитися смаком наступного сорту.
Уже давно здобули славу найпопулярніших та найдипломованіших вина виготовлені за власними рецептами, такі як сухий червоний Карлот, Тамянка Рожева, потужна Чорна Троянда, іменні Вермути, Кагор «Білий Орел» і, звісно, сімейне вино присвячене коханій дружині - "Жужіка Ти Солодка".
Карло ШошНа більшості площі власного виноградника дозрівають винні сорти винограду, зокрема солодкий та пряний Трамінер, з якого вже десятки років тому виготовляли чудове вино Троянда Закарпаття, що було визнаним та популярним на території всього Радянського Союзу. А сорт Королівська Леанка – загальновідомий та улюблений сорт краю. Тому, не випадково, це вино сталосимволом Винного Ордену імені Святого Венцела та флагманським вином його Лицарів.
Під час дегустації в погребі Шош подаються чотири види сухого білого, чотири види сухого червоного, а також п’ять видів білого напівсолодкого та п’ять видів червоного напівсолодкого вина. Крім цього, гості мають можливість скуштувати два різні сорти вермуту та горілку під назвою Адьош Палінко.
ЗА ПОПЕРЕДНІМ ЗАМОВЛЕННЯМ господарі готують для гостей такі домашні страви, як бограч-гуляш, домашня ковбаса, гурка, тушкована капуста, бульйон з домашньою вермішеллю, угорська рибна юшка)
Дегустація вин Карло Шош КідьошАдреса:
Закарпатська обл., Берегівський район,
с.Кідьош, вул. Раковці, 52.

Немає коментарів: