Завод розливу мінеральної води "Луги Ержибет" зберігся до 1945 року і був перейменований на "Луги". З 1952 року завод розливав дві мінеральні води -"Лужанська-1" та "Лужанська-2" із свердловин № 1-РЗ та 2-РЗ, розташованих на лівому березі р.Пині. З 1972 року почався розлив мінеральної води зі свердловини № 3-РЗ, а з 1988 року - і св. №4-РЕ на правому березі р.Пині під об'єднаною назвою " Лужанська". В 1965 році на базі Лужанського родовища на курорті Луги почав функціонувати санаторій " Квітка полонини" на 200 місць, з 1980 року - і санаторій " Кришталеве джерело" на 150 місць. Мінеральна вода реалізується в межах України та експортується в країни СНД, США, Канаду.
На рахунок Лужанської-7 - як стверджує Dr.Hanko Vilmos (1912), "на основі закордонних досліджень складу води цього джерела можна вважати, що вона найближча до білінскої лужної квасної води, з якою повністю ідентична". Це висловлювання наводить на думку, що як "Панонія Жофія", так і "Білінска киселка" (Чеська Республіка) найближча в групі середньо-мінералізованих вод Лужанського Родовища до мінеральної води, отриманої свердловиною №7-Р з глибини 150м в полосі Бачавських пісковиків, які створюють пологу антиклінальну складку на території санаторію "Квітка полонини". Експлуатація цієї свердловини почалася у 1968 році.
 Вона використовується в бюветі санаторію для питного лікування. Розлив мінеральної води" Лужанська-7" започатковано ТзОВ "Маргіт" у 1997 році.
Хімічний склад мінеральної води Лужанська-7 Вуглекисла холодна борна середньомінералізована гідрокарбонатна натрієва з вмістом кремнієвої кислоти мінеральна вода Лужанська-7 розливається безпосередньо із свердловин № 7-Р, 7-ГП Лужанського родовища мінеральних вод на території санаторію "Квітка полонини". Від вод типу відомої Боржомі та інших подібних середньомінералізованих вод свалявської групи Поляно-Квасівського підтипу (Поляна Квасова, Поляна-Купіль, Лужанська - 12, Оленівська та ін.) вона відрізняється наявністю в іонному складі біологічно активних концентрацій кальцію та найвищого для цих вод рівня метакремнієвої кислоти. Це наближає її до мінеральних вод відомого курорту Віші (джерело "Гран Гріль") у Франції, "Білінскої киселки" курорту Білін в Чеській Республіці. В Лужанській-7 є також біологічно активні концентрації бору, фтору, йоду, брому, літію та інших мікроелементів.
Хімічний склад мінеральної води "Лужанська" Вуглекисла холодна маломінералізована гідрокарбонатна натрієва мінеральна вода "Лужанська" видобувається зі свердловин № 3-РЗ, 4-РЕ однотипних маломінералізованих вод Лужанського родовища (колишні солочинські "Луги Маргіт", "Луги Ержибет"). Найближчим аналогом мінеральної води Лужанської-3, -4 є мінеральна вода "Боржомі" св.№ 4 (Грузія). Мінеральна вода Лужанська-3, -4 практично повністю складається з гідрокарбонатів (96-100 мг/%), що визначає особливість та унікальність її хімічного складу, як і всієї свалявської групи гідрокарбонатних вод Карпатського регіону в зоні Закарпатського простирання пісковиків в порівнянні з відомою мінеральною водою Боржомі. З інших компонентів в мінеральній воді наявні біологічно активні концентрації кальцію (в 1л до 1/4 добової потреби), ортоборної кислоти, фтору та ін. Мінеральна вода Лужанська-4 в умовах санаторію "Квітка полонини", "Кришталеве джерело" використовується для питного вживання, вуглекислих мінеральних ванн, кишкових промивань, інгаляцій та інших методів порожнинного введення. Показання до використання  Мінеральна вода "Лужанська" завдяки достатньо високому загальному вмісту гідрокарбонатів перш за все використовується як м'який антацид - засіб, що нейтралізує підвищену кислотність шлунка і знімає всі пов'язані з гіперацидністю диспепсичні явища -печію, тяжкість, здуття. Основний ефект кислотонейтралізації наступає швидко, практично одразу після прийому води. Відповідаючи за вмістом гідрокарбонатів 0,5% розчину питної соди, мінеральна вода "Лужанська", однак, завдяки своїм буферним властивостям набагато довше зберігає нейтральне рН середовища шлунка і не має побічної дії соди. Наявність біологічно активних концентрацій кальцію, кремнієвої, ортоборної кислоти, фтору позитивно впливає на обмінні процеси. Завдяки олужнюючій, холеретичній, помірній холекінетичній дії мінеральна вода "Лужанська" призначається при всіх захворюваннях шлунка, переважно з підвищеним рівнем кислотності, рефлюкс-езофагітах, супутніх змінах у вигляді вторинного холе- та панкреатостазу, хронічних панкреатитах, цукровому діабеті. Діуретичний ефект води використовується при лікуванні захворювань сечовивідних шляхів, хронічних інтоксикацій різного походження. Може вживатись для зняття побічної дії ліків, що підвищують кислотність шлунка.
|
Немає коментарів:
Дописати коментар