Туристичний рафтинг "По Тисі разом": 7 ВПРАВ ДЛЯ ГНУЧКОСТІ МИСЛЕННЯ Вiдпочинок "Клуб туристичного рафтингу ПО ТИСІ РАЗОМ"
Нами зацікавилися лічильник переглядів разів Залишайтеся з нами, ми працюємо для Вас! (команда туристичного рафтингу "По Тисі разом"

7 ВПРАВ ДЛЯ ГНУЧКОСТІ МИСЛЕННЯ

Багатьох фізичних та емоційних проблем можна позбутися завдяки міцній і здоровій нервовій системі. Розвинений мозок допомагає людині пам’ятати, вчитися новому, планувати, концентруватися на виконанні завдань і підтримувати розум в активному і ясному стані. Здоров’я мозку – це і частина загального фізичного здоров’я. Тож будь-які вправи, спрямовані на розвиток мозку, зокрема сортування інформації, логічні задачі, формування суджень, розробку стратегії і просту життєву мудрість, сприяють і покращенню розумових здібностей, і доброму загальному самопочуттю.

1. 🎾 Більше рухайтеся.
Залежно від ваших можливостей і вподобань це може бути вечірня прогулянка чи ранішня зарядка, відвідування спортзалу чи басейну – головне, щоб ваше серце отримувало хоча б 30 хвилин кардіонавантажень щодня. Слідкуйте, щоб вправи відбувалися у добре провітрюваному приміщенні – тоді мозок максимально насичується киснем і корисними речовинами під час активного плину крові. Регулярні вправи, пробіжки чи прогулянки захищають ваш мозок від пікових рівнів цукру, а різноманітність вправ, які потребують координації рухів, стимулює розвиток різних ділянок мозку. Тож не зневажайте танцями!

2. 🎾Контролюйте харчування.
Нейробіолог і нейропсихіатр Деніел Дж. Амен (Daniel G. Amen) зазначає, що дієти для схуднення, такі популярні у наш час, можуть негативно вплинути на роботу мозку. Достатньо дотримуватися простих правил: пити вдосталь води, вживати складні вуглеводи, продукти, багаті на клітковину, протеїн, корисні жири. З овочів і фруктів для мозку особливо корисні полуниця, чорниця, голубика і… броколі. Окрім того, намагайтеся обмежити алкоголь (а ще краще – взагалі від нього відмовитися). Звісно, якщо бажаєте, щоб ваша розумова активність не залежала від віку, і аварії у вашому житті з’являлися лише у стрічках новин. Пам’ятайте, що у прихильників помірятися силами за кількістю випитого більше шансів з часом перетворитися непомітно для себе на овоч.

3.🎾 Слідкуйте за тиском.
Підвищений кров’яний тиск може негативно впливати на здоров’я мозку, тому старайтеся тримати ситуацію під контролем.

4.🎾 Висипайтеся.
Недостатній сон чи проблеми зі сном, наприклад, безсоння уві сні призводять до зниження концентрації уваги вдень, погіршенню пам’яті та інтелекту, постійної сонливості і проблемам з координацією рухів. Забезпечте собі щодня 8 годин безперервного сну у комфортному середовищі. Впродовж доби знаходьте час для 5-хвилинної медитації, щоб знизити рівень стресу і позбутися зайвих хвилювань.

5. 🎾Відкрийте у собі нові таланти.
Коли ви вивчаєте щось нове, ви завантажуєте відразу усі ділянки свого мозку, встановлюєте нові зв’язки і зміцнюєте ті, що вже існують, – а це означає, що ви запобігаєте скороченню мозку і його старінню. Знайдіть собі хобі, як то танці, вивчення іноземної мови, в’язання, шахи, новий вид спорту – будь-що, що відрізнялося б від вашої щоденної рутини. Оберіть для вивчення нову галузь знань, яка вимагатиме від вас абстрактного і логічного мислення, поступово підвищуючи рівень складності завдань. Лише півгодини на день достатньо, щоб бути в тонусі. Альберт Ейнштейн навіть казав про 15 хвилин: «Якби люди кожного дня витрачали 15 хвилин на вивчення чогось нового, то за рік вони були б експертом у цьому питанні, а за 5 років – експертом національного масштабу».

6. 🎾Більше спілкуйтеся.
Підтримуйте зв’язки з рідними і з близькими друзями. Як мінімум – регулярно розмовляйте по телефону, а ще ліпше – зустрічайтеся за столом, на прогулянках чи у подорожах. Усі вчені одностайно стверджують, що соціальна активність зменшує ризик розвитку ментальних захворювань. При цьому прагніть максимально проводити час з позитивними людьми. Доктор Амен підкреслює, що люди з негативним ставленням до життя так чи інакше чіпляють усіх оточуючих. Усунення негативу змінює хімічний склад мозку, що відкриває простір для нових ідей, для більш креативного, енергійного і позитивного мислення. Спілкування з позитивними людьми допоможе вам завжди залишатися здоровими, продуктивними і щасливими.

7. 🎾Позбудьтеся негативних думок.
Доктор Амен відзначає, що найнебезпечніші для мозку автоматичні негативні думки (АНД). Звісно, вони виникають у кожного – це частина нашого інстинкту самозбереження, але якщо всю увагу віддано лише ним, то можливі серйозні проблеми на рівні нейрофізіології. Найкращий спосіб позбутися таких думок – по-перше, почати ідентифікувати їх, по-друге, ставити питання до кожної – наскільки вона допоможе вирішити проблему, і далі переводити все у конструктив: переключати увагу на вирішення питання.

Немає коментарів: