Туристичний рафтинг "По Тисі разом": Міні-пам'ятники Ужгорода Вiдпочинок "Клуб туристичного рафтингу ПО ТИСІ РАЗОМ"
Нами зацікавилися лічильник переглядів разів Залишайтеся з нами, ми працюємо для Вас! (команда туристичного рафтингу "По Тисі разом"

Міні-пам'ятники Ужгорода

Автор: Василь Полевий
Дата: 2014-02-10

Міні-пам'ятники Ужгорода

В час коли відкриттям памятника вже нікого не здивуєш, в Ужгороді вирішили креативно підійти до цього питання. Замість монументальних, великих скульптур з'явились маленькі до 20см памятники, які не тільки прикрасили Ужгород але й внесли ще одну родзинку в місто.
Автор всіх міні-памятників - ужгородський скульптор Михайло Колодко.
Бравий солдат ШвейкБравий солдат Швейк з кнедликом в руках
Бравий солдат Швейк,персонаж з роману чеського письменника Ярослава Гашека відомий багатьом шанувальникам гумору у всьому світі . Перила де розмістився "Швейк"пробиті "кулями" воєнного часу. Маленький Швейк тримає в руках кнедлика, і притримуючи шапку, наглядає вздовж річки за пішохідним мостом аби його часом не взірвали.
« Свободка » - неофіційна назва міні-памятника присвяченого Закарпатському флоту - “Маяк Ungvar”.
У 2010 на річці Уж пройшли жартівливі змагання " Ужгородської регати" , і саме для них Свободка стала маяком. Вночі, якщо придивитися , то можна помітити слабкий вогник усередині лампи. (фігурка заввишки 17 сантиметрів тримає світильник, у якому блимає світлодіод).
памятник Свободка в Ужгородічасовня в Кендерешово
Ференц Ліст - знаменитий угорський композитор. Біля обласної філармонії Ференц Ліст оцінює правильність виконання музичних творів.
Ференц Ліст в Ужгороді
Ференц Ліст міні памятник
Ференц Ліст - угорський композитор
"Миколайчик"
“Посланець св. Миколая в Ужгороді” розмістився на перилах театральної площі. 19 грудня в день св Миколая біля пам'ятника встановлюють будиночок. Діти закидують листівки з побажаннями, адміністрація міста переглядає листівки і в когось мрії збуваються.
Миколайчик в Ужгороді Миколайчик в Ужгороді
«Карпатія» - прототип справжнього пароплава , побудованого в 1903 році.
 Судно належало британській судноплавної компанії Cunard Line . 15 квітня 1912 саме « Карпатія» зняла зі шлюпок пасажирів «Титаніка» , які врятувалися після аварії.
 Пізніше «Карпатія» затонула - 17 липня 1918 біля узбережжя Ірландії її розгромив німецький підводний човен . Всередині цієї скульптурки можна поставити свічку .
Памятник Карпатії
КарпатіяКарпатія
вузол Кротона
Зовсім поруч із маленьким Швейком можна побачити дивну річ : зав'язані у вузол перила набережної. Той , хто проходить повз , дивується : хто зміг таке зробити з міцною залізною трубою ? За словами архітектора , це - " вузлик на пам'ять" , адже саме тут поставлять наступний міні-пам'ятник , який буде присвячений силачу Кротону . 1928 цей закарпатець , справжнє ім'я якого Іван Фірцак , був визнаний найсильнішою людиною планети.
Вузол в Ужгороді Вузол - міні памятник

Міні-пам'ятники Ужгорода (ВІДЕО)

Немає коментарів: