Туристичний рафтинг "По Тисі разом": МЕМОРІАЛ "ПАНОРАМА ФЕСТІ" БІЛЯ МУКАЧЕВО Вiдпочинок "Клуб туристичного рафтингу ПО ТИСІ РАЗОМ"
Нами зацікавилися лічильник переглядів разів Залишайтеся з нами, ми працюємо для Вас! (команда туристичного рафтингу "По Тисі разом"

МЕМОРІАЛ "ПАНОРАМА ФЕСТІ" БІЛЯ МУКАЧЕВО

Автор: Василь Полевий
Дата: 2013-10-18

Меморіал "Панорама Фесті" ("Прибуття угорців") біля Мукачево.

Поблизу Мукачево на г.Кендерешівка висота якої 200м над рівнем моря, відкрито новий памятник. Дана подія відбулась в вересні 2013 року і приурочена на честь того, що саме з цього місця у 1896 році були намальовані ескізи великої панорамної картини всесвітньо відомого художника Арпада Фесті ,, Прибуття угорців”.
117 років тому, він разом з художниками Ласло Меднянським та Єне Барчаи в честь 1000-ліття заснування Угорської Держави створили монументальне полотно ( циклограма площею 1800 м.кв.), робота, яка відтворювала важливий історичний момент угорської нації, а саме прибуття угорських племен на свою батьківщину.
Меморіал Панорама Фесті (Прибуття угорців) біля Мукачево.
Меморіальна споруда виконана у формі кільця, всередині якого можемо побачити вигравіровану мініатюрну версію панорамної картини Фесті.
Підйом до меморіалу починається від невеличкої каплички в с.Кендерешово. Шлях на гору по грунтовій дорозі, звивистий та досить важкий. Але подолавши цей шлях на вершині відкриваються мальовничі пейзажі та вражаюча панорама міста Мукачево.
Каплиця в КендерешовоШлях до меморіалу панорама Фести
Піднявшись на гору нас зустрічає меморіальна споруда та памятна дошка.
памятна дошка на меморіалі панорама Фесті в Мукачево
меморіал панорама фесті прихід угорців
Гравюри, які знаходяться всередині споруди, виконані на мармурі, є настільки точними, що в них можемо спостерігати дійсно надзвичайно подібні навколишні пейзажі сьогоднішніх, здається зовсім не змінених часомгір та пагорбів довкола Мукачева. Рухаючись по колу, можна розглядати і порівнювати дійсність і зображення. Це легко вдається ще й завдяки тому, що за плин років не було масової вирубки лісів у цих місцевостях, що допомогло зберегти ідентичність панорами.
панорама фесті і реальність
панорама Мукачево з видом на замокгори Голиш Ловачка біля Мукачево
Ідея створення меморіальної споруди на пагорбі виникла близько півтора роки тому завдяки Адальберту Поповичу, який, літом 2004 року знайшов саме те місце, яке було ідентичним зображеному на полотнах відомого на весь світ художника Арпада Фесті. Тим паче дослідники теж пишуть, що Фесті навідувався до Мукачева і робив тут замальовки.
Зокрема історики підтверджують, що угорський митець зі своїми колегами близько 6 місяців провів у Мукачеві, здійснюючі рейди по окрузі. Зупинився у готелі «Зірка» («Чіллаг»). Влаштовував тут і презентації-виставки своїх робіт, які вже були відомими у Європі.
Всередині панорами Фесті
Даний меморіал розташований відносно чотирьох сторін світу, тому на ескізах чітко видно як угорські племена на чолі з ватажком Арпадом перейшли гори Карпати зі сходу прямуючи на захід. На цьому місці перед ними відкрилась долина з Замком на горі...
Мукачівський замокВожак Арпад на чолі венгерських племен
Де знаходиться меморіал панорама картина Фесті біля Мукачево?
точні координати місцезнаходження меморіалу: 48.444746, 22.765546

Немає коментарів: