Туристичний рафтинг "По Тисі разом": ВОДОСПАД ШИПІТ Вiдпочинок "Клуб туристичного рафтингу ПО ТИСІ РАЗОМ"
Нами зацікавилися лічильник переглядів разів Залишайтеся з нами, ми працюємо для Вас! (команда туристичного рафтингу "По Тисі разом"

ВОДОСПАД ШИПІТ

Автор: Іштван Алмаші
Дата: 2013-03-13

Водоспад Шипіт

водоспад Шипіт Закарпаття
На річці Пилипець неподалік від села з однойменною назвою розташовується мальовниче містечко - місцева пам'ятка, яка називається водоспад Шипіт. Назва досить незвичнва, проте водоспад цей може називатися по-різному, причому кожна з назв буде однаково вірною - це може бути і Шепіт, і Шипот, і Шопіт, проте всюди з наголосом на перший склад. Однак варто послухати звуки падаючої води, і стане одразу зрозуміло, що вода тут по-справжньому шелестить, ніби розмовляє пошепки.водоспад Шипіт Закарпаття
        Шипіт - це не єдиний водоспад в Закарпатті. Причому багато з них називаються гуркали - за шум, який видає вода при падінні з висоти. На відміну від всіх інших водоспадів, Шипот не гримить, а навпаки, шепоче. Безліччю струменів вода падає на кам'яні виступи розбивається, і знову падає вниз так званим каскадом.
      Завдяки талим водам, яких багато навесні, Водоспад Шипіт набуває ще більшого зачарування. Власне вода, яка утворює водоспад, бере свій початок в горах - на Боржавських полонинах. Що ж стосується загальної висоти водоспаду, то вона становить 14 метрів.
Легенда про водоспад Шипіт
Колись у селі Пилипец жила молода закохана пара. Багачка Марійка полюбила бідняка Іванка. Щоб зустрічатися з коханим всупереч забороні матері, закохані зустрічалися на Боржавских полонинах, там де гора Високий Верх.
карпатські полонины- Тут нас, Марійка, ніхто не побачить, ніхто не скаже твоїй матері. Тільки сам Бог буде нам свідком, - переконував Іванко свою кохану. - але не так то було: мати довідалася про закоханих. Ледь стримуючи гнів, вона побігла на пасовище й стала проклинати молодят ... Її прокльони було почуто: страшна злива із громами й блискавками, викликала бурхливі гірські потоки, які підхопили Іванка й Марійку й понесли в прірву. Злива роз'єднала руки молодят і понесла Иванка - у праву течію, Марійку - у ліву, потім - у прірву ...
Маричка та Іван легенда про водоспад Шипіт ЗакарпаттяТак прокльони матері збулися. Чорна від горя, вона щодня приходила до водоспаду й просила його повернути дітей. Однак усе було даремне - водоспад лише грізно гуркотів водами, немов дорікав її за провину. А одного разу трапилося диво - у ніч на Івана день (Купала) матері здалося, що вона начебто чує голос своєї дочки, як та шепчеться серед хвиль зі своїм коханим Іванком. Вражена, вона закричала:
- Слухайте! Або не чуєте той шепіт, як вони шепотяться між собою? То вони, вони шепотяться, моя Марічка та Іванко! ..
 
Природа дарує насолоду однаково всім. І Шипіт заворожує кожного будь-яким своїм неповторним звуком або мелодією
водоспад Шипіт
Село Пилипец відомо не тільки водоспадом Шипіт, але й гірськолижним курортом, де є крісельний підйомник Його довжина становить 1500 метрів, тому якщо ви бажаєте відправитись оглянути водоспад Шипіт, то канатна дорога – найкращий для цього орієнтир. Працює підйомник навіть улітку, але тільки у вихідні дні, і скориставшись ним (30грн - в 2012р), можна піднятися на полонину Боржава. Звідти погляду відкриваються неперевершені пейзажі Карпат Тут можна також спостерігати за польотами екстремальнихпарапланеристів.
гора гемба біля водоспаду Шипітпарапланеристи Закарпаття с.Пилипець
Улітку біля водоспаду Шипіт часто можна зустріти представників неформальних соціальних груп – з наметами тут можна побачити хіпі, растаманів і звичайних туристів, які віддають перевагу подорожам з наметами. Але це в літню пору, узимку ж з наметом не зупинишся, однак можна насолодитися видом, який відкривається на водоспад, що заледенів, або спуститися зі схилу на лижах
карпативодоспад Шипіт
Є в цих місцях і свої традиції. Неподалік від водоспаду Шипіт свято Івана Купала святкується в період з 7 по 10 липня. Усі бажаючі можуть взяти участь у гуляннях і погрітися біля багаття, висота полум'я якого може досягати 5 метрів

Немає коментарів: