Туристичний рафтинг "По Тисі разом": ШАЯНСЬКА МІНЕРАЛЬНА ВОДА Вiдпочинок "Клуб туристичного рафтингу ПО ТИСІ РАЗОМ"
Нами зацікавилися лічильник переглядів разів Залишайтеся з нами, ми працюємо для Вас! (команда туристичного рафтингу "По Тисі разом"

ШАЯНСЬКА МІНЕРАЛЬНА ВОДА

Автор: Олег Куцин
Дата: 2012-12-25

Шаянська

ШаянШаян мвс
“Шаянська” розливається безпосередньо із свердловини №242 в c. Шаян, з глибини 180 м.
Про цілющі властивості та чудові смакові якості шаянських мінеральних вод було відомо здавна. 
Перші письмові згадки про шаянські води з’являються у 1753 році. З 1818 року на базі цих мінеральних джерел функціонувала водолікарня “Замкова Купіль”. Тут було рекомендоване лікування при малокров'ї, жіночих хворобах та при катарах шлунка. Цей заклад описується в книзі І. Болемана (1887 р.), де даються рекомендації щодо лікувального застосування “Шаянської” мінеральної води.
Деякі із джерел живописної Шаянської долини та Вишк-Варгедське, прекрасні для змішування з вином, мають у своєму складі високий вміст гідрокарбонатів, кремнію, заліза. Тому вони були популярні і як винні води, що широкого розвозились у бочках, бутлях,обплетених лозою”. (Sziladi I., 1876).
За часів Австро-Угорської імперії “Шаянська” постійно постачалась до імператорського двору і користувалася попитом у Відні і Будапешті.
Шаяна ЗакарпаттяУнікальне і неповторне Шаянське родовище розташоване на території вулканічного утворення Вигорлат Гутинської гряди. Фахівці стверджують, що завдяки літологічному складу порід та геологічним умовам, єдиним в Україні, Шаянські води лікують захворювання практично усіх внутрішніх органів людини.
В цій курортній зоні, відомій незрівнянною красою та оздоровлюючим впливом на базі Шаянського родовища у 1955 р. було відкрито санаторій “Шаян”.
Шаянська мінеральна вода“Шаянська” представляє одну з кращих вуглекислих, слабомінералізованих, гідрокарбонатних, натрієвих, лікувально-столових вод Закарпаття із загальною мінералізацією 2,5 - 5,0 г/дм3.
“Шаянська” видобувається на знаменитому курорті в одному з найчистіших регіонів Закарпаття, який славиться своєю неповторною красотою.
Історія шаянських вод пов'язана з віковою історією Марамороша, його столиці м.Хуст та Хустського Замку.
Шаян три гориВізитівкою Шаяна, окрім цілющої води, є три гори, навколо яких ходять легенди. Ось одна з них. Давно на село напали вороги і спалили його. Врятувалась тільки сім'я Шаян. Вороги побігли за ними, і вбили почергово всіх. На місці загибелі батька виросла висока гора - Шаян. Син загинув на зеленому барвінку - і виросла найменша гора Шаянчик. Через декілька метрів загинула мати – на цьому місці височить гора Шаянчиха. З підніжжя гір тече мінеральна, цілюща вода, яка заполоняє силою. Ці три гори Великий, Середній і Малий Шаян, оточують село. Тому в Шаяні майже завжди штильова тепла погода.

Немає коментарів: