Туристичний рафтинг "По Тисі разом": Отримує – залежить, віддає — не залежить Вiдпочинок "Клуб туристичного рафтингу ПО ТИСІ РАЗОМ"
Нами зацікавилися лічильник переглядів разів Залишайтеся з нами, ми працюємо для Вас! (команда туристичного рафтингу "По Тисі разом"

Отримує – залежить, віддає — не залежить

Получающий зависит, отдающий — нет
В Аюрведі кажуть, що якщо людина просувається в духовному житті, то це повинно бути видно за двома ознаками:
1. Людина з кожним днем стає все щасливішою і щасливішою.
2. Його відносини з іншими людьми поліпшуються.
Якщо цих ознак не спостерігається, то якою б гарною духовної або релігійною практикою людина не займався, значить, вона деградує.
Справжнє щастя приходити від віддачі, від жертви, тому що ми можемо відчути любов тільки під час віддачі. Егоїстична, жадібна, така людина не може любити, і її ледве чи хто полюбить і захоче з нею спілкуватися.
Отже, вона не може бути щасливою. А віддавати ми можемо багато у тому випадку, якщо ми не залежимо від цього світу. Чим менше у нас прихильностей в цьому світі, тим більше ми здатні віддавати і, отже, тим більше ми можемо любити. Якщо готовність брати, отримувати більша, ніж готовність віддавати, значить, Ви залежите.
Отримує – залежить, віддає – не залежить.
В Аюрведі, найдавнішій медичній системі, яка вражає своєю глибиною і мудрістю, стверджується, що в корені всіх хвороб і страждань лежить корисливість і заздрість, так як ці якості збільшують егоїзм, концентрацію на собі, жадібність.
А що стає з органом або клітиною, які не хочуть працювати на весь організм, а лише отримувати і споживати ресурси організму? Такі органи стають раковими, і якщо організм від них не позбутися, то він гине.
Так і Всесвіт в цілому прагне позбутися від ракових клітин – егоїстичних людей, або навіть цивілізації в цілому, в першу чергу, перестаючи давати їм енергію. Просвітлені Арії вказували у своїх канонах, що цивілізації гинуть не в результаті воєн, стихійних лих і т. д., а через те, що кожен починає думати тільки про себе, тільки про те, щоб брати, а не давати.
А основний принцип гармонії – обмін енергіями.
Тільки він відкриває серця для любові і робить світ щасливим. Стародавні цілителі-відлюдники Вадьї говорили, що людина є клітиною Всесвіту, і якщо вона не живе з ним в гармонії, то вона не буде щасливою. Сучасні авторитети психології та медицини підтверджують це. Професор Станіслав Гроф: «Причиною всіх криз на землі є ненаситне прагнення до переслідування лінійних (егоїстичних) цілей».
Пітер Рассел: «Щоб подолати глобальну кризу цивілізації, в основі якого лежить криза свідомості, нам необхідно звільнитися від егоцентричного, матеріалістичного модусу свідомості, що породжує всі проблеми».
Духовний гомеостаз. Егоїзм, корисливість небезпечні тим, що вони руйнують гомеостаз. Парацельс визначив гомеостаз як стан повної гармонії між внутрішнім і Зовнішнім світом.
Для того, щоб був присутній гомеостаз, жива істота повинна виділяти енергію. Якщо енергія не виділяється, то жива істота починає залежати від середовища. Головний принцип незалежності від світу – це виділення енергії живою істотою. Гомеостаз починається на духовному плані і поширюється на фізичний та хімічний. Для того, щоб існував гомеостаз духовний, ми не повинні залежати від світу. Адже, чим сильніше я залежу від світу в будь-якій сфері, тім швидше мене знищать зміни цього світу.
Первісна людина могла швидко померти від засухи, перепаду температур. Давно помічено, що першими в критичних ситуаціях, наприклад, у концтаборах, залишившись наодинці з природою і т. д., гинуть люди егоїстичні, агресивні. На неприв’язаних ні до чого в цьому світі йогів, здається, нічого не діє. І на цвяхах можуть спати, і сніг навколо них розтоплюється.
В сталінські часи був указ розстрілювати, в першу чергу віруючих людей і священнослужителів, так як вони якимось дивним чином не те, що не вмирали в пекельних умовах концтаборів, а дбали про інших в’язнів і до останніх хвилин життя випромінювали сяйво і блаженство.
Таким чином, ми повинні перестати бути споживачами, ми повинні набагато більше віддавати. Але якщо ми віддаємо на фізичному, емоційному і т. д. рівнях, ми самі повинні десь брати. А ми можемо брати енергію тільки на духовному рівні, де вона присутня в необмеженій кількості.
Ця чиста Вища духовна енергія проходити через нас, якщо ми не пригнічуємо почуття любові, відчуваємо, що почуття кохання має керувати нами, що ми вторинні, якщо ми можемо зберегти це почуття, навіть якщо втрачаємо людське (гроші, престиж, коханої людини тощо).
Через почуття безумовної любові до нас йде головна енергія, яка витрачається на все. Їжа дає нам енергію на Зовнішньому плані, але забирає її на внутрішньому. Зауважте, люди, які періодично постять, набагато більш енергійні, ніж ті, хто багато їсть. Тому, коли ми хворіємо, ми припиняємо їсти. Весь цей світ з його постійними стресами, а також їжа, недуховне спілкування, безладний секс, занепокоєння – забирають енергію, а піст, усамітнення дають енергію.
Але найбільше одержання енергій йде через безперервне відчуття любові.
Тому одне з перших правил здоров’я – це любити світ з усіма недоліками, собі (яким би я не був), свою частку в усіх ситуаціях, при будь-яких життєвих ситуаціях.
Один викладач Каббали, коментуючи заповідь «Не убий», пояснив, що заповіді трактуються на семи рівнях. На першому рівні ця заповідь має на увазі не убий людини, на самому високому, сьомому, не вбий любові в душі. Бо це головний гріх – відмова від любові і зречення від єдності з Богом. Тому докладіть всіх зусиль, щоб позбутися егоїзму і користі.
Поставте перед собою мету життя – набуття Божественної любові, бо від мети ми беремо енергію, а вже тільки саме по собі сильне прагнення до Божественної любові наповнює нас вищої енергією. Зверніть увагу, що наша цивілізація живе під девізом: «Споживай, споживай, споживай!». При цьому число щасливих і здорових людей зменшується з кожним днем.
Число людей хворіють «синдромом хронічної втоми» збільшується з кожним днем. А хіба може бути інакше? Адже просвітлені мудреці всіх духовних шкіл, сучасні прогресивні вчені стверджують: все, що йде від помилкового його, з корисливих мотивів, навіть якщо зовні виглядає як добру справу, веде до руйнування і страждань. А все, що йде від душі, тобто від почуття Безумовної Любові веде до блаженства, здоров’ю і повної гармонії особистості і його оточення.
Розуміючи і приймаючи це, почніть жити, як ніби ви є Втілення Безумовної любові. Закиди замініть на подяку. Питання розуму: «Що я можу отримати від цієї людини, суспільства?» замініть на «Що я можу дати оточуючим? Як я можу принести в їх життя щастя? Як я можу наповнити їх любов’ю?».
Припиніть концентруватися на собі і своїх проблемах. Пам ” ятайте твердження суфійські мудреців: «Пекло – це те місце, де поряд немає нікого, кому б ми могли допомогти». І тоді ви відчуєте, як величезна енергія тече через вас, наповнюючи вас і оточуючих Блаженством і гармонією.
Ви помітите, що ваші візити до лікарів, психологів, екстрасенсам та цілителям різко скорочуються. Навпаки, зустрічаючись з вами, вони самі зцілюються, відкривають нові здібності і найголовніше, наповнюються незрозумілою для багатьох з них енергією Божественної любові. Спробуйте, не пошкодуєте! Коли ми отримуємо тонку енергію.
Тонку енергію ми отримуємо коли:
 • голодуємо;
 • виконуємо дихальні вправи;
 • усамітнюємося;
 • даємо обітницю мовчання на якийсь час;
 • гуляємо (або просто перебуваємо) по березі моря, по горах, споглядаємо красиві пейзажі природи;
 • займаємося безкорисливо творчістю;
 • вихваляємо гідну особистість за його піднесені якості та вчинки;
 • сміємося, радіємо, посміхаємося від душі;
 • безкорисливо комусь допомагаємо;
 • проявляємо скромність;
 • молимося перед їжею;
 • їмо продукти повні праною (енергією) – натуральні злаки, каші, топлене масло, мед, фрукти, овочі ;
 • спимо з 9-10 вечора, до другої години ночі ( В інший час нервова система відпочиває, скільки б ми не спали);
 • отримуємо сеанс гарного масажу від гармонійної особистості, або робимо самомасаж;
 • обливаємося холодною водою, особливо вранці і найбільш сильний ефект, якщо ми при цьому стоїмо босоніж на землі;
 • жертвуємо своїм часом, грошима;
 • приймаємо несправедливість. В першу чергу тому що бачимо за всім Божественну волю.
У кожної людини є свій думку, і більшість людей вважає себе завжди правими. До втрати енергії призводять:
 • смуток, невдоволення долею, шкода про минуле і страх, неприйняття майбутнього;
 • гнів і роздратування;
 • постановка і переслідування егоїстичних цілей;
 • безцільне існування;
 • образи;
 • переїдання;
 • безконтрольне блукання розуму, невміння концентруватися;
 • коли ми їмо смажену або стару їжу, приготовлену їжу людиною в гніві або зазнає інші негативні емоції, при використанні мікрохвильової печі; продукти, що містять консерванти, хімічні добавки, вирощені у штучних умовах, з використанням хімічних добрив;
 • поїдання їжі позбавленої прани – кава, чорний чай, білий цукор, біле борошно, м’ясо, алкоголь;
 • їжа поспіхом і на ходу;
 • куріння;
 • порожні розмови, особливо, якщо ми когось критикуємо, засуджуємо;
 • неправильне дихання, наприклад, занадто частині і глибоке;
 • знаходження під прямими променями Сонця, з 12 до 4 дня, особливо в пустелі;
 • безладні статеві зв’язки, секс без бажання і особливо без любові до партнера;
 • зайвій сон, сон після 7 ранку, недолік сну;
 • жадібність і жадібність.
Східна психологія на 50% складається з пранаями – теорії і практики певних дихальних технік, які дозволяють людині бути завжди сповненим життєвої силою (Праною). Як стверджують сучасні просвітлені вчителі йоги, набратися Прани ми можемо через:
1. Елемент землі: харчуючись натуральною їжею, жити на природі, споглядати дерева, ходити босоніж по землі. Нещодавно я спілкувався з дуже відомим аюрведичний доктором, захистив дисертацію з медицини. Він стверджував, що якщо людина починає жити на природі, далеко від великих міст, які змушують їздити в метро, ходити по асфальту, то у такої людини швидко відновлюється імунітет, і він починає жити здоровим життям.
2. Елемент води: пити воду з колодязів або струмків. Плавати в річці або морі. Уникати пити кофеїновмісні напої, алкоголь і солодкі газовані напої.
3. Елемент вогню: перебування на Сонці і вживання їжі містить Сонячне світло.
4. Елемент повітря: це найважливіший елемент отримання Прани, через вдихання чистого повітря, особливо в горах, в лісі і на березі моря. Куріння і знаходження в місцях великого скупчення людей, позбавляє людину прани.
5. Елемент ефіру: культивуючи позитивні мислення, доброту, гарний настрій. І цей рівень вважається базовим. Бо навіть, якщо людина живе на природі і правильно харчується, але при цьому ходити роздратований і злий, то навпаки надлишок Прани ще швидше зруйнує його. З іншого боку, гармонійний людина, тобто добродушний, безстрашний, може досить довго протягнути в місті, якщо він змушений там жити. Але навіть такій людині потрібно стежити за харчуванням і періодично «вириватися» на природу.
У містах джерелом прани є церкви, храми, монастирі.
Чорний колір поглинає світло, білий колір її відображає.
Начебто проста істина, яка давно всім відома, але якщо замислитися, то вона має глибоке філософське значення. Світло у всіх асоціюється з чимось чистимо, дає енергію, щастя і здоров’я.
Наприклад, Сонце – без нього життя б припинилася на Землі, або б перетворилася на пекло. У багатьох духовних і релігійних школах один з головних атрибутів Бога – це світло: в каббалі, ісламі, деяких індуїстських течіях та інших. Люди, які переживали клінічну смерть, говорили, що вища реальність – це світ, повний любові.
Але навіть без різних філософських міркувань, замисліться, будь ласка, кого ми називаємо Сонечко? Людини від якого йде багато світла і добра, хто не егоїстичний за своєю природою. У святих, навіть неозброєним оком, багато бачили німб, сяйво над головою. Жадібного, заздрісного, егоїстичного за природою, ніхто ніколи Світлом або Сонцем не назве. Швидше він такий похмурий, чорніше хмари.
З позиції здоров’я, коли цілитель від Бога бачить ваше тонке тіло, то про уражені або хворі органи він говорити: у вас тут чорне пляма, печінка чорна, що вже саме має на увазі, що вона хвора.
Всі напевно чули про існування чорних дір у Всесвіті. Багато, звичайно, ще потрібно дослідити, але один з показників чорної діри очевидний – це якась енергетична субстанція, яка все тільки поглинає і з неї неможливо вибратися. Свого роду раковий орган, клітина на тілі Всесвіту.
Що таке ракові клітини? Медичні дослідження показують, що ракові клітини не надходять ззовні – це власні клітини організму, які до пори служили органів тіла і виконували завдання забезпечення життєдіяльності організму. Але в певний момент вони змінюють свій світогляд і поведінку, починають втілювати в життя ідею відмови від служіння органам, активно розмножуються, порушують морфологічні кордону, встановлюють всюди свої «опорні пункти» (метастази) і поїдають здорові клітини.
Ракова пухлина дуже швидко зростанні і має потребу в кисні. Але дихання – це спільний процес, а ракові клітини функціонують за принципом грубого егоїзму, тому їм не вистачає кисню. Тоді пухлина переходити до автономної, більш примітивній формі дихання – бродіння. У цьому випадку кожна клітина може «гуляти» і дихати самостійно, окремо від організму. Все це закінчується тим, що ракова пухлина знищує організм, і в результаті гине разом з ним. Але спочатку ракові клітини були дуже успішні – вони росли і розмножувалися набагато швидше і краще здорових клітин.
Егоїзм і незалежність – за великим рахунком, це шлях «в нікуди». Філософія «мені наплювати на інші клітини», «я такий, який я є», «весь світ винен мені служити і приносити задоволення» – це світогляд ракової клітини. Тому у нас кожну секунду є вибір – світити світу, приносити своїм життям благо і щастя оточуючим, посміхатися, піклуватися про інших, служити безкорисливо, жертвувати, стримувати нижчі спонукання, бачити в кожній людині Вчителя, в кожній ситуації бачити Божественне провидіння, яке створило цю ситуацію для того що б нас чогось навчити, дякувати.
Або пред’являти претензії, ображатися, скаржитися, заздрити, ходити з клиноподібним виразом обличчя, зануритися в свої проблеми, заробляння грошей для того, щоб витратити їх на задоволення почуттів, проявляти агресію. У цьому випадку в незалежності від того скільки у людини грошей, вона нещасна і похмура. І з кожним днем енергії буде все менше і менше.
І для того що б її десь взяти потрібні будуть штучні стимулятори: кава, сигарети, алкоголь, нічні клуби, з’ясування відносин з кимось . Все це дає спочатку підйом, але в підсумку призводить до повного руйнування. Просте регулярне питання собі: я свічку миру або поглинають світло, може швидко змінити хід наших думок і отже вчинків. І швидко перетворити наше життя красиве яскраве сяйво, повне любові. І тоді питання, де взяти енергію вже не виникають.

Немає коментарів: