Туристичний рафтинг "По Тисі разом": СОЙМИНСЬКИЙ МІНЕРАЛЬНА ВОДА Вiдпочинок "Клуб туристичного рафтингу ПО ТИСІ РАЗОМ"
Нами зацікавилися лічильник переглядів разів Залишайтеся з нами, ми працюємо для Вас! (команда туристичного рафтингу "По Тисі разом"

СОЙМИНСЬКИЙ МІНЕРАЛЬНА ВОДА

Лікувальні властивості води як при зовнішньому використанні в купальнях, так і питному застосуванні були відомі населенню ще з XVIII століття . В кінці XIX в. поблизу поселення Міжгір'я (Волове) в с.Сойми приватні підприємці на джерелах мінеральних вод на лівому березі р.Репінки відкрили водолікарню, де брали вуглекислі ванни,а на початку XX століття тут були побудовані невеликі приміщення для житла. У 1876 році Сойминскіе джерела на берегах Репинки наводяться в списку 234 відомих мінеральних вод Закарпаття в монографії Sziladyi І. У 1900 році після визначення хімічного складу Сойминскіх мінеральних джерел цей район був визнаний курортною місцевістю. Свого розквіту курорт Сойми набув у 1910-1914 рр, проте в період Першої світової війни він був повністю знищений. Приватні підприємці на місці попередньої споруди відкрили невеличку водолікарню, яка ще існувала в 1935 році. Передбачається, що назва Сойми походить від "одноіменного" - злиття двох річок Репинки і Ріки у вузькій долині між горами.
Санаторій "Верховина" на курорті Сойми, розташований в низкогорье на висоті 600 м, був відкритий в 1950 році на базі свердловин мінеральних вод, пробурених на лівому березі р.Ріка. Зберігся також одне з джерел мінеральної води Сойми.
Розлив мінеральної води "Сойми" зі скв. № 4-Р 1999 році розпочало українсько-німецьке ТОВ "Сойми-ЛТД" на заводі розливу мінеральних вод на території курорту.
Мінеральна вода "Сойми" нагороджена: Москва, 2001 - медаль "Золотий Сирин" I ступеня; Київ, 2001-Диплом дегустаційного конкурсу "РООО & СКІМК8" 2001.
Х іміческій складу мінеральної води Сойми:
Сойминское родовище мінеральних вод - одне з найбільш високодебітних на Закарпатті. Його орієнтовний дебіт сягає 1500 м3 / добу. Затверджені запаси зі свердловин, які можуть використовуватися для розливу, становить 590 м3 / добу.Водоносний горизонт в пісчаникових породах середнього еоценунапірний , свердловини мінеральних вод самовиливних її зі значним вмістом вільного вуглекислого газу (практично єдині такі на сьогоднішній день на Закарпатті).
Особливістю хімічного складу води Сойми, є високий вміст кальцію , в порівнянні з іншими кальцієвими гідрокарбонатними водами, наявність біологічно активних концентрацій інших мікроелементів - марганцю, цинку, літію, борної кислоти, заліза, зумовило виділення її в окремий Сойминскій підтип серед групи вод типу Єсентуки у класифікації мінеральних вод.

Показання до використання

Визначні лікувальні властивості мінеральної води Сойми зумовлені насамперед високим вмістом мінеральних солей, зокрема кальцію і магнію. Так, 1 л води містить стільки ж кальцію, скільки 2 склянки молока. Завдяки такій кількості кальцію (до 500-800 мг / л), магнію (до 100 мг / л), що відповідає половині добової потреби організму людини, ця мінеральна вода забезпечує відновлення їх дефіциту при порушеннях мінерального обміну. Іони кальцію викликають протизапальну дію, знижують проникність клітинних мембран, зменшують кровоточивість.
Як хлориди, так і гідрокарбонати відіграють значну роль у підтримці сталості буферної системи біологічних рідин організму, в т.ч. крові. Досить високий рівень гідрокарбонатів ( відповідає 0,4% розчину питної соди) зумовлює як кіслотонейтралізующуе, так і буферну дії води (здатність зберігати постійні нейтральний рН середовища шлунка протягом певного часу).
Лужного ефект (нейтралізація кислотності) наступає безпосередньо після прийому води і ліквідує явища кислотно-евакуаторної дискоординації шлунка.Ощелачивания порожнини 12-палої кишки сприяє нормалізації відходження жовчі та панкреатичного секрету, активності ферментів підшлункової залози, процесів всмактиванія. Ще однією особливістю дії хлоридно-гідрокарбонатних вод, як складних сольових розчинів, є виразний вплив на гормональну систему шлунково-кишкового тракту - індукцію гормонів, що стимулюють утворення і виділення жовчі, панкреатичного секрету, активність ферментів шлунка, підшлункової залози, ендокринну функцію підшлункової залози, посилення окислювальних процесів в організмі.



Відповідно до іонним складом мінеральної води Сойми та її лікувальними властивостями вона призначаєтьсяпри захворюваннях шлунка з різним рівнем кислотоутворення, супутніх захворюваннях жовчного міхура та підшлункової залози у вигляді холе-і панкреатостазу, при хронічних панкреатитах, гепатитах, дисфункціях кишечника, цукровому діабеті, ослабленні імунної статусу організму; всіх захворюваннях з порушеннями мінерального обміну, зокрема кальцію: профілактики і терапії захворювань органів руху і опори, корекції порушень кальцієвого обміну при остеопорозі, в період активного росту дітей і підлітків, тривалому використанні гормональних препаратів . Мінеральна вода ефективна при захворюваннях, що супроводжуються залізодефіцитними станами, хронічних ендогенних та екзогенних інтоксикаціях.

Немає коментарів: