Те, що березень завжди асоціюється з підвищеною сексуальною активністю котів , послужило назвою закарпатському фестивалю, який у часі та за тематичним навантаженням якраз збігається з котячою поведінкою.
У кого б які асоціації не виникали, але НЕ ДУМАЙТЕ ЗАЙВОГО ) - фестиваль має своєю метою розвиток та популяризацію сучасного мистецтва в Закарпатті, виховання естетичних почуттів через популярну, привабливу серед широких верств населення тему еротики. Він стимулює літературні та мистецькі процеси у краї, залучає талановиту молодь та найширші верстви населення до участі у культурно-мистецьких подіях, виховує здорове, не спотворене штампами та стереотипами, ставлення до прекрасного, а також розвиває міжнародну співпрацю та підвищує туристичний потенціал краю. Його програма насичена поетичними читаннями, імпрезами, презентаціями, міждисциплінарними перформенсами, слемом, виставками актуального мистецтва та фото,дискусіями, круглими столами, флешмобами, презентаціями...
|
28-31 березня в Ужгороді відбувся сьомий «еротично-мистецький» фестиваль «Березневі коти».
Чотири дні в столиці Закарпаття проходили літературні, музичні, театральні акції, виставки візуального мистецтва, перфоменси, майстер-класи.
Фестивальні події часто мали еротичний або екологічний підтекст. Скажімо, перформенс «Не кохаюсь без любові» – під час нього на одній з ужгородських вулиць цей напис виклали з пачок презервативів. А на поетичних читаннях «Слововиця» поети з різних міст України (Павло Коробчук, Юлія Стахівська, Василь Карп’юк, Сергій Федака, Олег Коцарев та інші) представили свої вірші, більш-менш пов’язані з еротичною тематикою. Виставка «Любов це ліс» у неформальній галереї «Коридор» зібрала праці різної техніки ужгородських митців – від інсталяції до фотографії – присвячені проблемі вирубання лісів, зокрема, на Закарпатті.
Варто також відзначити київський театр поезії «Мушля» (керівник – Сергій Архипчук), який зробив досить універсального звучання виставу на вірші поета Аттили Могильного, та дуже динамічний концерт івано-франківського гурту «Кораллі».
|
Уже всьоме проведений фестиваль став однією з невід’ємних частин специфічного культурного колориту і шарму Ужгорода, міста компактного й мальовничого, а відтак, особливо придатного для таких заходів.
|
Немає коментарів:
Дописати коментар