Туристичний рафтинг "По Тисі разом": ПЛОСКІВСЬКА МІНЕРАЛЬНА ВОДА Вiдпочинок "Клуб туристичного рафтингу ПО ТИСІ РАЗОМ"
Нами зацікавилися лічильник переглядів разів Залишайтеся з нами, ми працюємо для Вас! (команда туристичного рафтингу "По Тисі разом"

ПЛОСКІВСЬКА МІНЕРАЛЬНА ВОДА

ПЛОСКІВСЬКА МІНЕРАЛЬНА ВОДА

   Хімічний склад мінеральної води Плосківська

   Вуглекисла холодна борна середньомінералізована гідрокарбонатна натрієва мінеральна вода "Плосківська" видобувається для розливу із свердловини № 59 (37-П) з глибини 150 м в долині р. Розтока (приток р.в.Пиня), що розташована на відстані 5 км від санаторію "Сонячне Закарпаття" в курортній місцевості Плоске.
   Особливістю хімічного складу мінеральної води "Плосківська" в порівнянні з іншими гідрокарбонатними водами цього регіону Карпат - "Поляна-Купіль", "Поляна Квасова" - є те, що вона за мінералізацією найбільш близька до всесвітньо відомої мінеральної води "Боржомі" (св. № 54) і може вважатись її найближчим аналогом.
   Окрім високого рівня гідрокарбонатів, вона містить біологічно активні концентрації ортоборної кислоти, фтору, що зумовлено не тільки геохімічним походженням із пісковиків, а й присутністю фторвміщуючих мінералів у Оленівському рудному полі.
   На цьому родовищі розливається і мінеральна вода "Поляна Плосківська" мінералізації 9,5-11,5 г/дм3  Поляно-Квасівського типу (св.№ 33-П). 
У час війни із росією вода "Плосківська джерельна" фасується безпосередньо із відкритого джерела у 6 літрові ПЕТ бутлі та доставляється воїнам ЗСУ  волонтером Жук СК на замовлення. 

Показання до використання

   
Невипадково гідрокарбонатні натрієві, так звані лужні мінеральні води, завдяки їх універсальній дії є одними із найпопулярніших у світі. Перш за все вони покращують процес травлення, зокрема при підвищеній кислотності шлунку, швидко знімають так звані явища ацидізму - печію, тяжкість у шлунку, здуття після їди, облужнюють рН ротової порожнини. Ефект кислотонейтралізації після їх прийому триває набагато довше, ніж після відповідних за концентрацією розчинів питної соди і при тривалому прийомі не спостерігається властивих їй побічних ефектів.
   Як буферні розчини, вони впливають на кислотно-лужний стан організму при явищах метаболічного ацидозу, наприклад, при цукровому діабеті, ожирінні, олужнюють рН сечі.    Останнє має велике значення для розчинення сечового піску, профілактики літогенних діатезів і сечокам'яної хвороби.
   Гідрокарбонатні води позитивно впливають на вуглеводний та ліпідний обмін як за рахунок покращення функціонального стану печінки, так і активізації ліполітичних процесів.
Завдяки цим властивостям мінеральна вода Плосківська призначається при захворюваннях шлунка, особливо з високим рівнем кислотності, супутніх застійних станах в жовчному міхурі та підшлунковій залозі. 
   Наявність ортоборної кислоти надає їй певних бактерицидних властивостей, завдяки яким подібні мінеральні води Поляно-Квасівського типу виявилися ефективними при виразковій хворобі, асоційованій з гелікобактерною інфекцією. 
   Може вживатися для зняття побічної дії ліків, що підвищують кислотність шлунку.

Медичними показаннями для внутрішнього застосування мінеральної води ” Плосківська “:

• функціональні захворювання шлунку та хронічні гастрити (типу В) з підвищеною або збереженою секреторною функцією шлунку в стадії ремісії або нестійкої ремісії;
• виразкова хвороба шлунку та дванадцятипалої кишки в стадії ремісії та нестійкої ремісії;
• гастроезофагіальна рефлюксна хвороба, диспепсична та больова форми, легка та середнетяжка форми;
• хронічні безкам’яні холецистити в стадії ремісії; дискінезії жовчовивідних шляхів і жовчного міхура;
• постхолецистектомічні синдроми;
• неускладнена жовчнокам’яна хвороба з камінням менш 0,5 — 0,6 см та хронічні ангіохоліти поза загостренням;
• хронічні вірусні гепатити, токсичні та реактивні гепатити поза загостренням, або залишкові явища після перенесеного гепатиту;
• хронічні пієлонефрити та хронічні неспецифічні цистити поза загостренням, сечокам’яна хвороба;
• порушення обміну речовин (сольові діатези, цукровий діабет);
• хронічні інтоксикації та порушення процесів адаптації.

Протипоказання до застосування;

• виразка шлунку і дванадцятипалої кишки в стадії загострення;
• постгастрорезекційні синдроми в стадії загострення;
• постхолецистектомічні синдроми у важкій формі;
• гострі холецистити та холангіти;
• гострі та хронічні панкреатити в стадії загострення;
• гострі вірусні і хронічні активні вірусні гепатити;
• ускладнена жовчнокам’яна хвороба;
• хронічні коліти та ентерити в стадії загострення;
• хвороба Крона та неспецифічний виразковий коліт;
• захворювання сечовивідної системи у стадії загострення — хронічні пієлонефрити,
• цистити, сечокам’яна хвороба;
• хронічна ішемічна хвороба серця.

Історія мінеральної води

   Вивчення хімічного складу і визнання лікувальних властивостей Плосківської мінеральної води йшло поряд із усіма іншими джерелами лужних вод місцевості навколо Сваляви (Пасіка, Поляна, Павлово, Плоске, Оленьово), які знаходились у володінні графів Шенборнів.
   Перше хімічне дослідження Плосківської мінеральної води у 1823 році провів мукачівський лікар Cserszky А. Вивчення її хімічного складу протягом багатьох років проводили відомий угорський фармацевт Моlnar J. (1860) та голова державної хіміко-аналітичної станції угорської спілки фармацевтів Моlnar N. (1911). Колишній власник джерел і купелів свалявській лікар Karlovszky L. у 1871 році написав доповідь про всі свалявські води, де описана і Плосківська вода. В 1895 році в роботі угорського фармацевта Тrахlеr L. порівнюються дані хімічного складу Свалявської і Плосківської води і визначається, що протягом декількох років в їх складі відбулися певні зміни.
   У 1834 році, коли джерело було викуплене орендатором, Плосківська вода почала широко вивозитися в бочках для любителів вина. В 40-ві роки вона, як і мінеральна вода в розташованому поряд с. Оленьово, почала розливатись у пляшки. Дослідження хімічного складу обох вод проводилося й у Відні викладачем хімії Kletzinszky V.
   З початку XIX століття до 1880 року в с. Плоске існували купелі.
Розлив мінеральної води відновився у 1959 році на Плосківському заводі мінеральних вод.
Мінеральна вода реалізується в межах України та експортується в країни СНД.
   Мінеральна вода "Плосківська" нагороджена: Київ, 2000 "РООО&ОКІМК8 2000" - золота медаль, Київ, 2000 - "ПРОД ЕКСПО Україна 2000" - срібна медаль, Київ, 2000 "АІ-СО -50РТ 2000" - бронзова медаль.
    
Мінеральна вода "Плосківська джерельна"  для воїнів ЗСУ доставляється  нами
 БЕЗКОШТОВНО.

Швидкість наповнення в середньому 50 літрів за годину. Відповідно одну тону води можна набрати за 20 годин, при умові що не буде інших бажаючих. Зазвичай їх потік без кінця від ранку до темна.  Єдино можливий період набору - ніч...

Тому запрошуємо однодумців для регулярних водозаборів та організації її відправки захисникам України. Зголошуйтеся 0505402047 (Жук Степан). 

Етикетка із зазначенням дати водозабору


УВАГА для небайдужих:  Потребуємо дизель

здійснити донат  
💳Номер картки банки 5375 4112 0890 8439  
   
Дизпаливо для регулярних волонтерських авто трансферів машин та вантажів по маршрутах Мукачево - Львів - передок  
Звітуємося про кожну поїздку у фото-відео додатку
Засилання на опис мінеральної води:  bit.ly/volontervoda
Повернутися до змісту ►

1 коментар:

tyssa.ozdorov@gmail.com сказав...

Одна із найкращих мінеральних вод. Особливо набрана із наземного джерела.
Зберігається у скляній тарі 2-3 місяці без проблем.