Туристичний рафтинг "По Тисі разом": ПОЛЯНА КУПІЛЬ МІНЕРАЛЬНА ВОДА Вiдпочинок "Клуб туристичного рафтингу ПО ТИСІ РАЗОМ"
Нами зацікавилися лічильник переглядів разів Залишайтеся з нами, ми працюємо для Вас! (команда туристичного рафтингу "По Тисі разом"

ПОЛЯНА КУПІЛЬ МІНЕРАЛЬНА ВОДА

   Полянські мінеральні води численних джерел в долині Малої і Великої Пині були здавна одними із найвідоміших за межами Закарпаття. Селище Поляна розташоване на великому шляху від Верецького перевалу - "Великих Руських воріт" - до Сваляви. В історичних документах воно, як і Свалява, вперше згадується у XII ст.
   Прославлена своїми лікувальними властивостями Полянська квасна вода почала використовуватися не тільки для питного вживання, а й для ванн, коли на базі джерела Полянської мінеральної води у 1868 році в с.Поляна у місцевості, оточеній прекрасними буковими лісами, на лівому березі р.М.Пиня чотирма підприємцями була заснована "Полянська купіль" з 40 помешканнями та 20 ванними кабінами. Дерев'яні споруди постійно руйнувалися. В 1887 році Boleman І. так описує Поляну: "Джерело оточене дерев'яними будовами, купальних будов немає". В 1907 році споруди курорту були повністю знищені пожежею, а з 1913 року він знову почав відбудовуватися. В 1935 році це вже був один із найсучасніших і відомих курортів, де лікувалися літом та взимку. Окремі його споруди збереглися до 1945 року. Найкраща панорама курорту Поляна, розташованого на схід від підніжжя г.Зубок, відкривається з її вершини.
   Хімічний склад полянських мінеральних вод вивчався професорами Будапештського університету, лікарями, хіміками, фармацевтами Австрії, Угорщини, Чехословаччини. За даними цих досліджень в джерелах Полянського родовища поряд із високим вмістом гідрокарбонатів відмічалась наявність бору, заліза, літію.
   Із 1946 року на бальнеологічному курорті Поляна на базі колишньої "Полянської купелі" функціонуєсанаторій "Поляна" на 500 місць з використанням мінеральної води, отриманої уже зі свердловин, пробурених на Полянському родовищі мінеральних вод на обох берегах р.М.Пиня. В умовах санаторію "Поляна" мінеральна вода використовується для питного лікування, вуглекислих мінеральних ванн, кишкових промивань, інгаляцій та інших методів порожнинного введення.
   Розлив Полянської мінеральної води із цих свердловин під назвою "Поляна-Купіль" розпочався в 1973 році на Свалявському заводі мінеральних вод Лужанського заводоуправління мінеральних вод, продовжився фірмою "Мрія". Промисловий розлив мінеральної води , як і інших мінеральних вод Свалявщини, започатковано МПП "Алекс".
Мінеральна вода реалізується в межах України та експортується в країни СНД, США, Канаду.

Хімічний склад мінеральної води Поляна-Купіль

   Вуглекисла холодна борна середньомінералізована гідрокарбонатна натрієва мінеральна вода Поляна-Купіль розливається зі свердловин №3-Р "Полянської" ділянки та №4К, 5К ділянки "Ведмежий" (підніжжя г.Ведмежа) Полянського родовища мінеральних вод із глибини 135 - 200 м, розташованих на території курорту.
   Особливістю хімічного складу води та основою її унікальності, як інших гідрокарбонатних вод цього регіону Карпат, є високий вміст гідрокарбонатів в порівнянні з іншими відомими гідрокарбонатними водами, зокрема мінеральною водою Боржомі, та наявність біологічно активних концентрацій ортоборної кислоти, фтору. У 50-ті роки XX сторіччя після вивчення гідрогеологічної структури Полянського родовища, воно було розділено на 3 ділянки: Iа - Полянська ("Поляна -Купіль"), Б - Ведмежий ("Поляна-Купіль") та Ново-Полянська ("Поляна Квасова"), в якій II а є частиною "Сонячного Закарпаття" та II б - частиною заводу розливу мінеральної води.

Показання до використання

   У зв'язку з високим загальним вмістом гідрокарбонатів мінеральна вода Поляна-Купіль належить до засобів, які нейтралізують високу кислотність шлунка, так званих рідких антацидів. Гідрокарбонати зумовлюють як кислотонейтралізуючу (олужнюючу), так і буферну дію води (здатність зберігати сталий нейтральний рН середовища шлунка протягом певного часу). За концентрацією гідрокарбонатів мінеральна вода Поляна-Купіль наближається до 1 % розчину питної соди, в той же час значно перевищує останній за буферно-антацидною дією, тобто за тривалістю олужнення кислого шлункового вмісту.
   Основний олужнюючий ефект (нейтралізація кислотності в шлунку) наступає безпосередньо після прийому води і сприяє своєчасній евакуації шлункового вмісту. Олужнення порожнини 12-палої кишки нормалізує відходження жовчі та панкреатичного секрету, активність ферментів підшлункової залози, що доповнюється холекінетичною дією за рахунок мінералізації води. Олужнення рН сечі запобігає утворенню конкрементів при сечокислих діатезах, подагрі.

   Наявність борної кислоти надає мінеральній воді певних бактерицидних властивостей.
Завдяки такій універсальній дії мінеральна вода Поляна-Купіль призначається при широкому спектрі порушень - захворюваннях шлунку переважно з високим рівнем кислотності, супутніх рефлюкс-езофагітах, змінах функції жовного міхура, печінки та підшлункової залози, цукровому діабеті та інших порушеннях обміну речовин, ефективна при виразковій хворобі, асоційованій з гелікобактерною інфекцією, дисфункціях кишечника, сечокислих діатезах.
Може вживатись для зняття побічної дії ліків, що підвищують кислотність шлунку.
З обережністю приймається при порушеннях натрій-калієвого обміну.

Немає коментарів: