Туристичний рафтинг "По Тисі разом": ШАЯНСЬКА МІНЕРАЛЬНА ВОДА Вiдпочинок "Клуб туристичного рафтингу ПО ТИСІ РАЗОМ"
Нами зацікавилися лічильник переглядів разів Залишайтеся з нами, ми працюємо для Вас! (команда туристичного рафтингу "По Тисі разом"

ШАЯНСЬКА МІНЕРАЛЬНА ВОДА

   “Шаянська” розливається безпосередньо із свердловини №242 в c. Шаян, з глибини 180 м.
   Про цілющі властивості та чудові смакові якості шаянських мінеральних вод було відомо здавна.
Перші письмові згадки про шаянські води з’являються у 1753 році. З 1818 року на базі цих мінеральних джерел функціонувала водолікарня “Замкова Купіль”. Тут було рекомендоване лікування при малокров'ї, жіночих хворобах та при катарах шлунка. Цей заклад описується в книзі І. Болемана (1887 р.), де даються рекомендації щодо лікувального застосування “Шаянської” мінеральної води.
   Деякі із джерел живописної Шаянської долини та Вишк-Варгедське, прекрасні для змішування з вином, мають у своєму складі високий вміст гідрокарбонатів, кремнію, заліза. Тому вони були популярні і як винні води, що широкого розвозились у бочках, бутлях,обплетених лозою”. (Sziladi I., 1876).
За часів Австро-Угорської імперії “Шаянська” постійно постачалась до імператорського двору і користувалася попитом у Відні і Будапешті.
   Унікальне і неповторне Шаянське родовище розташоване на території вулканічного утворення Вигорлат Гутинської гряди. Фахівці стверджують, що завдяки літологічному складу порід та геологічним умовам, єдиним в Україні, Шаянські води лікують захворювання практично усіх внутрішніх органів людини.
   Історія шаянських вод пов'язана з віковою історією Марамороша, його столиці м.Хуст та Хустського Замку.
Візитівкою Шаяна, окрім цілющої води, є три гори, навколо яких ходять легенди. Ось одна з них. Давно на село напали вороги і спалили його. Врятувалась тільки сім'я Шаян. Вороги побігли за ними, і вбили почергово всіх. На місці загибелі батька виросла висока гора - Шаян. Син загинув на зеленому барвінку - і виросла найменша гора Шаянчик. Через декілька метрів загинула мати – на цьому місці височить гора Шаянчиха. З підніжжя гір тече мінеральна, цілюща вода, яка заполоняє силою. Ці три гори Великий, Середній і Малий Шаян, оточують село. Тому в Шаяні майже завжди штильова тепла погода.

Мінеральна вода «Шаянська» представляє одну з кращих вуглекислих, слабомінералізованих, гідрокарбонатних, натрієвих, лікувально-столових вод Закарпаття із загальною мінералізацією 2,5 - 5,0 г/дм3.
   «Шаянська» видобувається на знаменитому курорті в одному з найчистіших регіонів Закарпаття, який славиться своєю неповторною красотою.
   «Шаянська» розливається безпосередньо із свердловини №242 в cелі Шаян, з глибини 180 м.
   
   Унікальне і неповторне Шаянське родовище розташоване на території вулканічного утворення Вигорлат Гутинської гряди. Фахівці стверджують, що завдяки літологічному складу порід та геологічним умовам, єдиним в Україні, Шаянські води лікують захворювання практично усіх внутрішніх органів людини.
   В цій курортній зоні, відомій незрівнянною красою та оздоровлюючим впливом на базі Шаянського родовища у 1955 р. було відкрито санаторій «Шаян».
   Про цілющі властивості та чудові смакові якості шаянських мінеральних вод було відомо здавна.
   Перші письмові згадки про шаянські води з’являються у 1753 році. З 1818 року на базі цих мінеральних джерел функціонувала водолікарня «Замкова Купіль».Тут було рекомендоване лікування при малокров'ї, жіночих хворобах та при катарах шлунка. Цей заклад описується в книзі І. Болемана (1887 р.), де даються рекомендації щодо лікувального застосування Шаянської мінеральної води.
   Деякі із джерел живописної Шаянської долини та Вишк-Варгедське, прекрасні для змішування з вином, мають у своєму складі високий вміст гідрокарбонатів, кремнію, заліза. Тому вони були популярні і як винні води, що широкого розвозились у бочках, бутлях, обплетених лозою”. (Sziladi I., 1876).
   За часів Австро-Угорської імперії «Шаянська» постійно постачалась до імператорського двору і користувалася попитом у Відні і Будапешті.
   Історія шаянських вод пов'язана з віковою історією Марамороша, його столиці міста Хуст та Хустського Замку.

   Мінеральний склад та фізико хімічні властивості мінеральної води «Шаянська»

Гідро-карбонати  НСО3  1500-3000  мг/дм
Покращують процес травлення, регулюють функції шлунково-кишкового тракту
Хлориди CI  120-350 мг/дм
Регулюють окисно-відновний баланс і водно-сольовий обмін в організмі, необхідні для утворення шлункового соку
Сульфати  SO42- <150 мг/дм
Забезпечують нормальний синтез інсуліну, структуру і функцію з’єднувальної тканини, збереження нормальної структури суглобних поверхонь, очищують печінку, прискорюють процес травлення, впливають на ріст нігтів та волосся
Кальцій Ca2+  80-190  мг/дм
Зміцнює кістки і зуби, поліпшує згортання крові, має протизапальну і антигістамінну дію
Магній Mg2+ <100 мг/дм
Активізує обмін речовин, зміцнює м’язову тканину, захищає нервову систему, протидіє інфаркту
Натрій + Kалій  Na+ K+ 500-1300 мг/дм
Важливі елементи у воднево-сольовому обміні організму, беруть участь в регулюванні нервової і м’язової діяльності, регулює кров’янийтиск

Специфічні компоненти:

Кремнієва кислота  H2SiO3 50-100 мг/дм3
Наявність кремнію зумовлює гальмування збудженої моторики кишечнику

Лікувальне призначення:

  • захворювання органів травлення;
  • захворювання обміну речовин;
  • хвороби прооперованого шлунку;
  • хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту;
  • хронічні захворювання печінки і жовчовивідних шляхів ;
  • цукровий діабет легкої і середньої важкості;
  • неускладнена виразкова хвороба шлунку та дванадцятипалої кишки;
  • хронічні гастрити з нормальною та підвищеною секреторною функцією;
  • хронічні захворювання підшлункової залози;
  • захворювання кишечника;
  • серцево-судинні захворювання;
  • захворювання нервової системи;
  • хронічні інтоксикації, в тому числі важкими металами;
   Шаянську мінеральну воду рекомендується вживати не лише з метою лікування чи загальної профілактики захворювань, а й для посилення імунної системи, виведенню шлаків та зцілення і омолодження всього організму.
   Помірна мінералізація Шаянської  (2,5-5,0 г/дм3) робить її універсальною. Рекомендована для щоденного вживання, як столовий напій та прекрасно втамовує спрагу.


Немає коментарів: