Туристичний рафтинг "По Тисі разом": ОЛЕНЯЧА ФЕРМА Вiдпочинок "Клуб туристичного рафтингу ПО ТИСІ РАЗОМ"
Нами зацікавилися лічильник переглядів разів Залишайтеся з нами, ми працюємо для Вас! (команда туристичного рафтингу "По Тисі разом"

ОЛЕНЯЧА ФЕРМА

Автор: Ольга Миць
Дата: 2012-12-20

Оленяча ферма біля Хуста.

олені ферма біля ХустаЩе перед Великою Вітчизняною плямистих оленів завезли з Далекого Сходу та Південного Примор’я до європейської частини Радянського Союзу, в тому числі й в Україну. На території нашої держави плямисті олені живуть більше, нiж у десяти областях. АлеПАНТОВЕ господарство в Україні одне. Поблизу с.Іза воно існує з 1987 року. 
Це за 15 км від Хуста, неподалік с.Липча, майже на 50 га розташована вподобана відпочиваючими та гостями краю єдина в Україні оленяча ферма де тварин розплоджують не заради м'яса чи шкури, а щоб наблизити охочих до матінки-природи та задля видобутку анти ракового медпрепарату пантокрину. 
олені на оленячій фермі біля Хустаоленяча ферма Хуст
32ох оленів літаками перевезли з- під Калінінграда до Закарпаття. Новосели непогано прижилися, були часи, коли поголів’я сягало 350 голів.
Зараз на фермі більш як 200 оленів (2012р). Тримають їх через повно­цінні роги-панти, котрі обрізують самцям влітку й відправляють до Тернополя на фармкомбінат. 
До аптек же потрапляє такий медпрепарат як ПАНТОКРИН. Це тонізуючий засіб, який застосовують при перевтомі, неврастенії, неврозах, слабкому серцевому м’язі, гіпотонії. Використовують препарат також при ускладненнях після гострих інфекційних захворювань, для підвищення працездатності людини. Відомий він також іншою своєю дією, про яку чоловіки знали задовго до появи віагри.
олені відпочиваютьолені відпочивають
Влітку тварини харчуються соковитою травою, зеленими гілочками, восени - жолудями. Взимку їм досипають заготовлене влітку сіно. Але найбільшим делікатесом для закарпатських оленів є шмат хліба, за допомогою якого сторож може підкликати до себе тварин на відстань витягнутої руки.
оленьПри умовіі, що олені голодні, вони відреагують на «Цяй! Цяй! ЦЯЙ!» Олені прекрасно чують і реагують по-своєму: спочатку настовбурчують вуха, згодом повільно наближаються до огорожі або навіть до людей. Зазвичай спочатку підходять декілька молодих самок, оскільки старі самці в цей час, ще за лісовим тваринним інстинктом, стережуть свою оленячу родину від зазіхань недругів. Однак молоде покоління «плямистих» друзів вже все сміливіше під­ходять до людей, щоб поласувати хлібом чи печивом прямо з рук, можуть навіть дозволити погладити себе. Подивитися на оленів приїжджають туристи не тільки з усієї України, але й сусідніх Угорщини, Словаччини, Чехії, Румунії та навіть із Росії».
овечки на оленячій ферміовечки на оленячій феміовечки на оленячій фермі
пес на оленячій ферміпес на оленячій ферміКрім оленів на фермі є ще й інші "жителі", які теж радіють коли на них звертають увагу.

Немає коментарів: