Туристичний рафтинг "По Тисі разом": ТЕРМАЛЬНИЙ БАСЕЙН 1967 2016 рр БЕРЕГОВО-КОСИНО Вiдпочинок "Клуб туристичного рафтингу ПО ТИСІ РАЗОМ"
Нами зацікавилися лічильник переглядів разів Залишайтеся з нами, ми працюємо для Вас! (команда туристичного рафтингу "По Тисі разом"

ТЕРМАЛЬНИЙ БАСЕЙН 1967 2016 рр БЕРЕГОВО-КОСИНО

Автор: Микола Біляк  Тетяна Богданець

Термальний басейн 1967року (м.Берегово).

басейн Берегово спортбазастарий басейн Береговостарий басейн Берегово
СПОРТИВНО-ОЗДОРОВЧИЙ КОМПЛЕКС «ЗАКАРПАТТЯ». Це одне з найкращих спортивних споруд Закарпатської області відкрите в 1967 році. До складу спорткомплексу включено великий зал для гри в гандбол, приміщення для занять штангістів, борців,гімнастів, тир, відкритий плавальний басейн із термальною водою. Побудована вишка для тренування по фрістайлу (в 2012р. демонтована). Поруч готель, лікувально-оздоровчий пункт із сауною.
старий басейн Береговотермальний басейн Берегово
Термальну воду видобувають із глибини 1100 м, ЇЇ температура 36-40 градусів на поверхні, навіть взимку t не знижується нижче 30 градусів. Містить 32 мікроелементи. Заповнення басейну 4 500 куб. води. Поруч додадтково збудовани два неглибоких дитячих басейни з тією ж водою.
- Відноситься до групи кремнієвих термальних вуглекислих вод Закарпаття
- Це 30-й тип - Вайракейський - аналоги в Новій Зеландії (Вайрак) і в Ісландії - Кризувік; на теренах СНД-тільки на о.Кунашир на Сахаліні.
таблиця на термальному басейні в Берегово
Згідно висновків Одеського наукового інституту курортології басейн із термальною кременистою азотно-вуглекислою, хлоридно-натрієвою водою використовують при:
* захворюваннях серцево-судинної системи, початкових проявах атеро- й кардіосклерозу,
* при міокардіострофії, ревматичних порушеннях суглобів дорослих і дітей
* порушення кровообігу І та початку ІІ ст.
- гіпертонія І-І І ст., гіпотонія
- варикозне розширення вен
- захворювання центральної й периферичної нервових систем
- захворювання органів руху - артрити, поліартрити не туберкульозного походження (ревматоїдні, дегенеративно-дистрофічні)
* Захворювання хребта (остеохондроз)
наслідки травм, пошкодження кісток, м'язів,   сухожиль

старий басейн Береговостарий басейн Берегово

Пригати в воду в басейні категорично заборонено, особливо, коли одночасно плаває велика кількість людей.
*Біля витоків води зі скважини, де ще велика кількість сірко-водню, довше 3-5 хвилин знаходитись не можна - велике навантаження на серце.
* Час перебування в басейні не довше 30-40 хвилин через велике навантаження на організм.
На сьогодні в "Комплексі" проводять реконструкції, оновлення та ремонт. Кінцева мета реконструкції бази – створення найсучаснішого в країні посттравматичного реабілітаційного центру на рівні вищих європейських стандартів.

Термальний басейн "Жайворонок" (м.Берегово)

термальний басейн Береговоновий термальний басейн Берегово
У мальовничому куточку Закарпаття розташувалося місто Берегово. На весь пострадянський простір це місто прославився унікальними термальними лікувальними водами високої мінералізації (аналоги відповідної води є тільки в чотирьох куточках світу - Сахалін, Нова Зеландія, Ісландія і на Берегівщині)
За часів Радянського Союзу на території Берегівського родовища термальних вод були розроблені і досліджені кілька свердловин. Нещодавно на одну із цих свердловин Товариство «Жайворонок-Пачірта» отримало спеціальний дозвіл на користування надрами і побудувало оздоровчий басейн закритого типуєвропейського рівня. У тому ж приміщенні з термальним басейном знаходяться фінська сауна, турецька лазня, масажні кабінети. Над басейном, на другому поверсі знаходиться затишне кафе, де можна випити запашної кави, гарячі і прохолодні напої, в перерві між купанням.
джакузі в термальному басейні Береговотермальний басейн Берегово
В основному басейні температура води - 31-33 градуси, також у ньому функціонують гідромасаж, гейзер і два водоспади. А в окремому куточку басейну обладнано, так зване, джакузі, де температура води становить 42-45 градусів. Перебування в гарячій мінеральній воді чудово очищає пори шкіри і практично на очах загоює дрібні рани. Цілющі властивості цієї води доведені багатьма дослідженнями лікарів і говорити про це буде зайвим, краще відвідати термальний басейн і переконатися в цьому особисто.
пляж біля термального басейну Берегово
У середині липня 2012р відкрився пляж під відкритим небом. Стилістичне оформлення гармонійно вписалася в загальний ансамбль комплексу. Термальна мінеральна вода подається в обидва басейни, перший зроблений спеціально для дітей, у другому вода глибше і в ньому встановлений штучний водоспад.
відкриті термальні басейни в Берегововідкриті термальні басейни в Берегово

Термальний басейн "Косино" (с.Косонь)

термальний басейн Косино
Оздоровчо-рекреаційний комплекс «Косино» розташований у с. Косонь, Берегівського району, що на Закарпатті. На території 200 річного дубового гаю, площею 8 гектарів.
Територіальне розміщення комплексу поблизу кордону з Угорщиною суттєво вплинуло на стиль, в якому він виконаний. В основному, це австро-угорський стиль, якому відповідають біла штукатурка і коричневе дерево, специфічні різьблення по ньому.
рецепція КосиноЯкщо заглянути всередину комплексу, ви побачите рецепцію та великий хол. Все виконано в австро-угорському стилі, особливо його підкреслює діюча австрійська піч на дровах, раритетний настінний годинник, прядені вручну штори, із притаманною цій території вишивкою, у вигляді тюльпанів.

Ще 15 років тому, на цій території знаходилася стара база. А у 2006 році територію викуплено, згодом у 2012 році запущено 5 річний проект по розвитку оздоровчо-рекреаційного комплексу. Планується будівництво власного готелю та інших принад для відпочиваючих.
На території оздоровчо-рекреаційного комплексу розташовано чотири басейни: два з них термальні: великий та малий, один – прісний, з «Аква - баром», і ще один - дитячий.
Великий термальний басейн (+41°C) працює у всі пори року, оскільки має безпосередній перехід до «Королівської зали» комплексу, в якій можна відпочити, зміряти артеріальний тиск до і після купання, а в холодні пори року зігрітись та обсохнути. А звідси перейти в кімнату відпочинку, душову, масажний кабінет, магазин чи рецепцію.
Малий термальний басейн (+41°C) – працює влітку.
прісний басейн Косиновеликий термальний басейн Косино
Прісний басейн з «Аква - баром» (+30°C) - працює в теплі пори року. Басейн виконаний у мексиканському стилі, значно більший за термальні, тому чудово підійде любителям поплавати. Тут постійно звучить музика, бажаючі можуть замовляти екзотичні коктейлі та скуштувати смачної угорської кухні.
Дитячий басейн – працює літом, мілкий, чудово підходить для дитячого купання. До того ж, біля нього є дитячий майданчик, де ви зможете погратись зі своєю малечею.
Одразу за дитячим басейном розміщені мангали та пересувні кухні, де ви покуштуєте страви угорської кухні, спробуєте шашлик та інші наїдки.
Всі басейни оточені зручними доріжками, лежаками, гойдалками, обладнані численними фонтанами, підводними гейзерами та поручнями. Все в сучасному європейському стилі.
термальний басейн Косинопрісноводний басейн Косино
Оздоровчо-рекреаційний комплекс «Косино» пропонує оздоровитись у термальних водах Закарпаття. Цілюща вода курорту піднімається з однієї із трьох діючих, на даний момент, свердловин на Закарпатті, під назвою 16 Т. Гарячий гейзер термальної води прямує із самого серця землі, та, згодом, охолоджується на своєму шляху.Глибина свердловини 1190 метрів під землею. На поверхню вода потрапляє з температурою близько +55°C, охолоджується до +41°C і подається у басейни.
водопад КосиноКорисні властивості такої води було визначено спеціалістами в цій галузі. За даними бальнеологічного висновку термальні води Косинського родовища призначені для зовнішнього застосування наступних захворювань:
опорно – руховий апарат: артроз, остеохондроз, артрит, поліартрит, наслідки перелому суглобів, післяопераційний стан, захворювання суглобових тканин,
захворювання серцево – судинної системи: гіпертонічна хвороба I-II стадії, з порушенням кровообігу не вище I ст., постміокардичний кардіосклероз з порушенням кровообігу не вище I ст.,
вхід в термальний басейн Косинопериферична нервова система: травми нервових кінцівок і сплетінь, захворювання нервової системи, радикуліт, полірадикулоневрит,
периферичні судини: атеросклероз судин кінцівок, ендартерит с порушенням кровообігу нижніх кінцівок I - II ступеню, акроангіоневроз, варикоз,
міліарна система: хронічний безкам’яний холецистит, дискінезія жовчовивідних шляхів, стан після холецистектомії.
Рекомендований час перебування у басейні 15 – 20 хв. 3 рази на день.
Протипоказання: хвороби у стані загострення.
роздягальня басейн КосиноЗа своїм хімічним складом, термальна вода курорту «Косино» багата на залізо(масова концентрація 1,62), марганець, калій, кремній, натрій, фтор, цинк та інші мікроелементи, які комплексно впливають на весь організм людини.
Кислотно – лужний баланс Ph 6,08.
Рівень мінералізації: 8,5 – 11,00 г/дм3.

Немає коментарів: